Czajków: Przedszkole i żłobek gotowe na przyjęcie dzieci

Nic już nie stoi na przeszkodzie, aby z dniem 1 września w nowo wybudowanym samorządowym przedszkolu ze żłobkiem w Czajkowie pojawiły się dzieciaki. – Przedszkole już jest oddane do użytku – mówi z niekłamaną radością wójt Henryk Plichta.
– Wszystkie terminy zostały dotrzymane, z końcem czerwca zgodnie z harmonogramem robót otrzymaliśmy pozwolenie na użytkowanie obiektu – mówi włodarz gminy.
Odbyło się też spotkanie z rodzicami i ich pociechami, które uczęszczać będą do przedszkola oraz oddziału żłobkowego, podczas którego omówione zostały sprawy organizacyjne, była też możliwość zwiedzić placówkę.
Jak zapewnia wójt Plichta, przedszkole jest już w pełni wyposażone i gotowe do przyjęcia dzieci. – Na dzień dzisiejszy mogłoby zacząć funkcjonować – przekonuje. Zakończony też już został nabór. – W przedszkolu mamy trzy 25-osobowe oddziały i przyjęte zostały wszystkie dzieci – mówi wójt. – Do żłobka na 15 wolnych miejsc zgłoszonych zostało 18 maluchów. Kilkoro z nich jest spoza naszej gminy, ale pierwszeństwo mają nasze dzieci, których rodzice pracują. Być może będą jakieś przesunięcia (ze żłobka do trzylatków w przedszkolu) i uda się wszystkich przyjąć.
Całkowity koszt inwestycji zamknął się w kwocie 7,3 mln zł. Gmina pozyskała na ten cel 2,5 mln zł z funduszu przeciwdziałania Covid oraz 1 mln zł w ramach konkursu Rosnąca Odporność.
JURZostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest