CZAJKÓW: W wydychanym powietrzu miał blisko 4 promile alkoholu

W policyjnym areszcie wylądował 32-letni Ukrainiec, który nie dość, że wsiadł za kierownicę auta mając w wydychanym powietrzu blisko 4 promile alkoholu, to jeszcze uszkodził opłotowanie jednej z posesji w Czajkowie.

2 czerwca po godz. 19 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie otrzymał zgłoszenie, że po Czajkowie porusza się autem mężczyzna, który najprawdopodobniej jest pod wpływem alkoholu.

– Skierowany na miejsce patrol Policji zatrzymał kierującego citroenem 32-letniego obywatela Ukrainy – mówi kom. Ewa Jakubowska, oficer prasowy KPP w Ostrzeszowie. – Okazało się, że mężczyzna był pod znacznym wpływem alkoholu, przeprowadzone wobec niego badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 4 promile. Ponadto sprawca wykonując manewr cofania uderzył w opłotowanie posesji uszkadzając betonowy słupek.

32-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie do dyspozycji Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie. Sprawca odpowie za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu oraz za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest