CZAJKÓW: Wielka feta dla seniorów (FILM)

Złote, choć nie tylko, gody oraz Dzień Seniora świętowano w sobotnie popołudnie w Czajkowie. – Wasza obecność i wasze świadectwo są niesłychanie ważną rzeczą w dzisiejszym świecie. Wasz sakrament i jego trwałość są dowodem, że można doświadczyć szczęścia w rodzinie – mówił do dostojnych jubilatów wójt Henryk Plichta.

Kilkuset seniorów wzięło dzisiaj udział w zorganizowanym przez lokalny samorząd, Stowarzyszenie „Razem dla Czajkowa”, Koła Gospodyń Wiejskich oraz Urząd Stanu Cywilnego Gminnym Dniu Seniora połączonym z wręczeniem przyznanych przez Prezydenta RP ,,Medali za długoletnie pożycie małżeńskie” dla par, które w tym roku świętują złote gody.

– Z okazji Dnia Seniora pragniemy z ogromnym szacunkiem pochylić głowy przed szacownym pokoleniem starszych mieszkańców gminy Czajków – wyznał wójt Henryk Plichta. – To szczególny moment, który pozwala docenić i podkreślić potencjał doświadczenia, wartości i wiedzy, z których mogą czerpać młodsze pokolenia.

Zwracając się do dostojnych jubilatów kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Czajkowie Katarzyna Mituła-Adamus podkreślała, że właśnie oni swoim całym życiem dowodzą, że rodzina jest najważniejszą wartością w życiu człowieka. – I tę wartość należy szczególnie pielęgnować – przekonywała.

– Najważniejsze jest to, co zbudowaliście – mówił wójt Plichta. – To, że dotrzymaliście danego sobie słowa, że szliście przez życie razem i teraz możecie cieszyć się tym wszystkim, co wspólnie zbudowaliście.

Z życzeniami pospieszyli tego dnia do Czajkowa m.in. poseł Bożena Henczyca, członek zarządu województwa wielkopolskiego Marzena Wodzińska i wicestarosta Zofia Witkowska, której towarzyszyli radni powiatowi Ewa Kubiak i Radosław Gatkowski.

– Waszym życiem pokazujecie, jak żyć, jak być dobrym człowiekiem i jak móc patrzeć prosto w lustro – podkreślała poseł Henczyca.

– Czerpcie energię ze słońca, z kapiącego deszczu, z otaczających was ludzi – mówiła marszałek Wodzińska.

– Składamy państwu serdeczne życzenia miłości, szczęścia, szacunku i wielu wspólnych dalszych lat w zdrowiu i życzliwości – wyznała starosta Witkowska.

WIĘCEJ: we wtorkowym wydaniu Pulsu TygodniaZostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest