Czas maturalnych zmagań – dzień trzeci

W Technikum nr 1 Zespołu Szkół Nr 1 w Ostrzeszowie na 117 absolwentów do egzaminu dojrzałości przystępuje 105 osób. Dzisiaj egzamin z języka angielskiego, z którym zmierzy się tu blisko 80 osób.

W I Liceum Ogólnokształcącym do matury przystępują wszyscy absolwenci – 99 osób, podobnie w II LO – na podejście do egzaminu zdecydowało się 31 uczniów, czyli wszyscy absolwenci. W Technikum nr 1 na 117 absolwentów do egzaminu dojrzałości przystępuje 105 osób, a w Technikum nr 2 na 112 absolwentów, z egzaminem zmierzy się 98 osób.
Powiatowe szkoły ponadpodstawowe przygotowały się do matur zachowując reżim sanitarny i spełniając wszystkie wymogi Głównego Inspektora Sanitarnego oraz MEN. Szkoły otrzymały też dodatkowe środki dezynfekcyjne i środki ochrony osobistej.

W poniedziałek był język polski, we wtorek matematyka, dzisiaj język angielski, a w następnym tygodniu – egzamin z wybranego przedmiotu dodatkowego.  

– Przygotowaliśmy szkołę, aby nasi absolwenci mogli zdawać maturę w sposób jak najbardziej bezpieczny – zapewnia Dariusz Grzesik, dyrektor ZS Nr 1. – Matury przebiegają bez zakłóceń. (…) Dzisiaj odbywa się egzamin maturalny z języka angielskiego, do którego przystępuje niespełna 80 uczniów.  
Sesja główna egzaminów maturalnych potrwa od 8 do 29 czerwca. Tegoroczne matury, z uwagi na stan epidemii, odbędą się tylko w formie pisemnej. Nie będzie egzaminów ustnych.

fot/film: Wiesław KaczmarekZostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest