Czterech kierowców, różne okoliczności, jeden wspólny element – alkohol

W ciągu dwóch pierwszych dni tygodnia na terenie naszego powiatu ostrzeszowskiego doszło do zatrzymania czterech nietrzeźwych kierujących. Trzech z nich prowadziło jednoślady, nie posiadając do tego stosownych uprawnień. Na uwagę zasługuje też fakt, że dwóch kierujących podjęło próbę ucieczki podczas zatrzymania.

W poniedziałkowy wieczór funkcjonariusze z KPP Ostrzeszów zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Jednym z nich okazał się 50-letni mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego, który będąc w stanie nietrzeźwości (1,8 promila) kierował fiatem seicento w Parzynowie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

– Ponad godzinę później dyżurny ostrzeszowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kolejnym nietrzeźwym kierującym – mówi sierż. Martyn Kowalczyk, rzecznik prasowy KPP w Ostrzeszowie. – Z treści zgłoszenia wynikało, że mężczyzna posiadał obrażenia mogące wskazywać na udział w zdarzeniu drogowym.

Jak ustalili policjanci, 20-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego jadąc w stanie nietrzeźwości motorowerem nie był w stanie utrzymać równowagi, w wyniku czego przewrócił się. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało prawie 2 promile. Młody mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

W miniony wtorek (8 lipca) około godziny 18 w Marcinkach policjantki z Wydziału Ruchu Drogowego z KPP Ostrzeszów spostrzegły dwa podejrzane motocykle. Gdy został wydany sygnał do zatrzymania obu pojazdów, jeden z nich – motor marki Honda zawrócił, natomiast drugi marki – Yamaha, przyspieszając minął patrol policji.

– Funkcjonariuszce udało się dostrzec nr rejestracyjnego yamahy, dlatego w pościg ruszono za drugim uciekinierem – mówi rzecznik. – Jak się okazało, po kilkuset metrach kierujący 43-letni mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego pokonując łuk drogi stracił panowanie nad pojazdem i się przewrócił.

Powody podjęcia próby ucieczki były dwa: stan po użyciu alkoholu (blisko 0,5 promila) oraz brak uprawnień do kierowania tego typu pojazdami. W trakcie wykonywania czynności, na miejsce powrócił (już jako pasażer samochodu osobowego) kierujący yamahą. Okazał się nim 39–letni mieszkaniec powiatu kępińskiego, który był właścicielem obu motocykli. Przyczyna, dla której i on nie zatrzymał się do kontroli była taka sama – stan nietrzeźwości (0,5 promila) oraz brak prawa jazdy kategorii A. W tym wypadku mężczyznom zatrzymano ich prawa jazdy oraz odholowano pojazd marki Honda.

 Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest