DĘBICZE: W ogniu stanął budynek gospodarczy

W miniony czwartek (9 grudnia) w Dębiczu w ogniu stanął drewniany budynek gospodarczy.

Pożar zauważono około godz. 20. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z JRG Ostrzeszów, OSP Grabów nad Prosną (2 zastępy) i OSP Bukownica.

Kiedy na miejsce zdarzenia dotarły pierwsze jednostki, stodoła (o wymiarach 13×6 m) w całości objęta już była pożarem – mówi sekc. Paweł Kuna z KP PSP w Ostrzeszowie.  W pobliżu stodoły znajdował się budynek mieszkalny, na szczęście nie stwierdzono żadnych osób poszkodowanych.

Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania, pierwsza jednostka ochrony ppoż. podała dwa prądy wody w natarciu na palący się obiekt. – Po przybyciu kolejnego zastępu podano trzeci prąd wody w natarciu, co przyczyniło się do lokalizacji pożaru – dodaje sekc. Paweł Kuna.

Podczas działań gaśniczych część budynku uległa zawaleniu. Po ugaszeniu pożaru rozebrano pozostałości konstrukcji przy użyciu podręcznego sprzętu burzącego i pilarki do drewna. Wykorzystano kamerę termowizyjną celem zlokalizowania ewentualnych zarzewi ognia. Na pogorzelisko podano jeden prąd piany średniej w celu dogaszenia i wyizolowania pogorzeliska. Po upływie dwóch godzin działania zakończono. Powstałe straty wstępnie wyceniono na 15 tys. zł. RED

 Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest