Do ostrzeszowskiego szpitala trafi sprzęt zakupiony przez fundację Siepomaga

Dzisiaj (w piątek) rusza dystrybucja sprzętu ochronnego, który sprowadziła z Chin Fundacja Siepomaga. Najpewniej w sobotę czy niedzielę również ostrzeszowski szpital może się więc spodziewać dostawy przyłbic, kombinezonów i masek ochronnych.

Równocześnie trwają rozmowy na temat powołania w powiecie wyjazdowego zespołu wymazowego, który pobierałby materiał do testów na koronawirusa. Wcześniej taki zespół powstał, jako jeden z dwóch w Wielkopolsce, przy szpitalu w Kępnie. – Specjalny zespół z własną karetką byłby w dyspozycji Wojewody i działał na terenie powiatu i w razie potrzeby całego województwa – mówi starosta Lech Janicki.
W fazie ostatnich uzgodnień jest miejsce kwarantanny dla naszych służb medycznych, z którego w razie czego mogliby skorzystać lekarze, ratownicy i pielęgniarki, by nie narażać swoich bliskich.

– W związku ze zgłoszeniami osób przekraczających granice i zmuszonych do dwutygodniowego odosobnienia, podjąłem rozmowy z właścicielami hoteli i pensjonatów w celu stworzenia dla nich możliwości odbycia kwarantanny poza ich miejscem zamieszkania, bo czasami z różnych względów jest to konieczne – mówi starosta.Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest