DORUCHÓW: Ogień trawił budynki gospodarcze

W nocy z minionego wtorku na środę w Doruchowie wybuchł pożar dwóch przylegających do siebie budynków gospodarczych. Powstałe straty sięgają 100 tysięcy zł.

Ogień wybuchł kilka minut przed godziną 2 w nocy. Na miejsce skierowano 3 zastępy JRG PSP w Ostrzeszowie oraz strażaków ochotników z Doruchowa. – Na miejscu zastaliśmy pożar dwóch budynków gospodarczych przylegających do siebie – mówi sekc. Paweł Kuna z KP PSP w Ostrzeszowie.

Wcześniej właściciel posesji próbował gasić ogień za pomocą węża ogrodowego, zaczął też wyprowadzać znajdujące się w środku maszyny.

– Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania strażacy z OSP w Doruchowie podali jeden prąd wody w natarciu na palącą się więźbę dachową budynków oraz na palące się materiały wewnątrz, co przyczyniło się do lokalizacji pożaru – dodaje sekc. Kuna. – Po dojeździe zastępów z JRG kontynuowano podawanie prądu wody w natarciu.

Po sprawieniu drabiny ratownicy wyposażeni w aparaty ochrony dróg oddechowych przystąpili do częściowej rozbiórki pokrycia dachowego oraz wykończenia wnętrza pomieszczenia w postaci płyty warstwowej oraz blachy. Zarzewia ognia lokalizowano przy pomocy kamery termowizyjnej i dogaszano przy pomocy prądu wody. Po zlokalizowaniu i ugaszeniu wszystkich zarzewi ognia działania zakończono.

Powstałe straty wstępnie oszacowano na 100 tys. zł, w tym budynku 70 tys. Wartość uratowanego mienia to 800 tys. zł.Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest