DORUCHÓW: Potrącił kobietę na rolkach

18 marca około godziny 15.50 na trasie między Doruchowem a Godziętowami poruszający się fiatem mężczyzna potrącił kobietę jadącą na rolkach. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

W minioną środę krótko przed godziną 16 dyżurny KPP w Ostrzeszowie odebrał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na trasie między miejscowościami Doruchów a Godziętowy. Według zgłaszającej została potrącona przez przejeżdżający samochód.

– Na miejscu funkcjonariusze potwierdzili, że kierujący fiatem 66-letni mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego podczas wyprzedzania pieszej nie zachował bezpiecznej odległości. 21-latka z gminy Doruchów  została uderzona w ramię prawym lusterkiem samochodu. Na szczęście jedyne obrażenia, jakie odniosła kobieta, to stłuczenia. Kierującego fiatem ukarano mandatem karnym – mówi sierż. sztab. Adam Juszczak, rzecznik prasowy KPP w Ostrzeszowie.

Przypominamy, że osoba jeżdżąca na rolkach jest traktowana jako piesza – powinna stosować się do tych samych uprawnień i obowiązków, co pieszy. Kluczowe jest tutaj poruszanie się po chodniku, bądź właściwą stroną jezdni.

Dni robią się coraz cieplejsze, aura sprzyja wypadom na spacery, wycieczki rowerowe, czy wyjazdy na rolkach. Szanujmy siebie wzajemnie w ruchu drogowym i zwracajmy uwagę na przepisy i własne bezpieczeństwo. Wtedy, miejmy nadzieję, takich zdarzeń, jak powyższe, będzie jak najmniej.Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest