DORUCHÓW: Pożar na terenie zakładu produkującego palety

W minioną niedzielę w godzinach wieczornych w Doruchowie na terenie jednego z zakładów produkujących palety paliła się kotłownia. Powstałe straty sięgają 100 tysięcy zł.

Ogień zauważono około godz. 18.20. Na miejsce zdarzenia zostało zadysponowanych 7 zastępów straży pożarnej (2 z OSP Doruchów, 1 z OSP Grabów i 4 z JRG Ostrzeszów).

Pierwszy na miejsce dotarł zastęp z OSP Doruchów. – Druhowie zastali dach kotłowni oraz częściowo dach hali produkcyjnej objęte pożarem – mówi asp. Patryk Moś, oficer prasowy PSP w Ostrzeszowie. – Na szczęście nie stwierdzono osób poszkodowanych. Ratownicy zabezpieczeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych podali dwa prądy wody w natarciu. W miarę przybywania dodatkowych zastępów straży pożarnej wprowadzono dodatkowe dwa prądy gaśnicze.

Następnie ratownicy wykonali otwory rewizyjne w dachu kotłowni i w szczycie hali produkcyjnej celem kierowania prądów wody bezpośrednio w źródło pożaru. Konstrukcja hali produkcyjnej wykazywała ugięcie świadczące o naruszeniu nośności dachu. W tej sytuacji wycofano ratowników z dachu hali i z wykorzystaniem podnośnika hydraulicznego przystąpiono do rozbiórki poszycia dachowego w celu dogaszania pojedynczych zarzewi ognia.

– Użyto także wentylatora osiowego do oddymienia pomieszczeń, a rozwój pożaru i jego dogaszanie monitorowano przy użyciu kamery termowizyjnej. Wykonanie otworów rewizyjnych pozwoliło dogasić całkowicie zarzewia ognia – dodaje asp. Moś.

W działaniach, które trwały ponad 4 godziny udział brało 22 ratowników, a powstałe straty oszacowano na około 100 tysięcy złotych.Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest