Areszt dla sprawcy przemocy domowej

Sąd Rejonowy w Ostrzeszowie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy wobec 38-letniego mieszkańca gminy Doruchów, który kierował groźby karalne wobec swojej żony oraz znęcał się nad nią psychicznie i fizycznie.

W wielkanocną sobotę (31.03.2018 roku) około godziny 21.50 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie otrzymał zgłoszenie o znajdującym się w stanie nietrzeźwości mężczyźnie, który w miejscu zamieszkania wszczął awanturę, podczas której uderzył swoją żonę. Kobieta dla zapewnienia bezpieczeństwa sobie i dziecku opuściła mieszkanie.

– Skierowani na miejsce funkcjonariusze ustalili, że 38-letni mieszkaniec gm. Doruchów, znajdując się w stanie nietrzeźwości (1,6 promila), wszczął awanturę domową, podczas której przewrócił na podłogę swoją 34-letnią żonę, a następnie uderzał ją rękoma w twarz oraz ciągnął za włosy, grożąc pozbawieniem życia – mówi asp. Magdalena Hańdziuk z KPP w Ostrzeszowie. – Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie do dyspozycji prokuratora. Ponadto, jak się okazało, był już wcześniej karany za psychiczne i fizyczne znęcanie się nad rodziną.

W miniony wtorek, Sąd Rejonowy w Ostrzeszowie wobec sprawcy przestępstw z art. 190 i 207 kodeksu karnego zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest