MORAWIN: Z ogniem walczyło 70 strażaków

16 zastępów straży brało udział w gaszeniu pożaru stodoły, do jakiego doszło w czwartek (12 maja) w godzinach popołudniowych w Morawinie. Powstałe straty wstępnie oszacowano na ok. 70 tys. zł.

12 maja o godz. 16.05 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Ostrzeszowie otrzymało informację o pożarze stodoły w Morawinie (gm. Doruchów). Na miejsce zadysponowano liczne siły i środki.

– Przybyłe na miejsce zdarzenia jednostki ochrony przeciwpożarowej ustaliły, że pożarem objęta została drewniana stodoła o kubaturze około 1500 m3 oraz pojedyncze drzewa, które znajdowały się na posesji, a w pobliżu znajdują się inne budynki gospodarcze i budynek mieszkalny – mówi str. Noemi Biel z KP PSP w Ostrzeszowie4.

W pierwszej fazie działań przystąpiono do obrony zagrożonych obiektów. Po dojeździe na miejsce zdarzenia kolejnych jednostek przystąpiono do gaszenia stodoły, której konstrukcja zawaliła się podczas działań. 

W akcji brały udział 16 zastępów straży pożarnej, m.in. PSP Wieruszów oraz pluton Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego „KĘPNO”. Łącznie w działaniach brało udział 59 ratowników, którzy podali 10 prądów wody. Straty oszacowano na 70 tys. złotych. Prawdopodobną przyczyną było zwarcie instalacji elektrycznej. 

fot. KP PSP Ostrzeszów/OSP GrabówZostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest