Dzisiaj do Mielcuch dotarł nowy średni wóz ratowniczo-gaśniczy

Dzisiaj (29 grudnia) po godz. 17 do Mielcuch (gm. Czajków) przyjechał nowy średni wóz ratowniczo-gaśniczy. Witała go cała wieś.

Nowy, warty ok. 800.000 zł nabytek trafił do Mielcuch w ramach ogłoszonej przed drugą turą wyborów prezydenckich ,,Bitwy o wozy” – profrekwencyjnej akcji mającej na celu zachęcenie mieszkańców poszczególnych gmin do udziału w wyborach. Zasada była prosta: gminy (do 20 tys. mieszkańców) z największą frekwencją otrzymają nowe wozy strażackie.

W dawnym województwie kaliskim najliczniej do lokali wyborczych ruszyli mieszkańcy gminy Czajków, gdzie frekwencja wyniosła 76,14%.

– Zaprosiłem na spotkanie wszystkich prezesów straży, szefowe kół gospodyń wiejskich, radnych, sołtysów… – wspomina wójt Henryk Plichta. – Uznaliśmy, że jest o co walczyć. Efekt przerósł nasze oczekiwania. Z niecałych 60% w pierwszej turze, w drugiej uzyskaliśmy frekwencję ponad 76%.

Nowy wóz, zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, trafił do OSP Mielcuchy, ale – jak podkreśla prezes Jarosław Grzegorek – służyć będzie mieszkańcom całej gminy. RED

WIĘCEJ: w poniedziałkowym wydaniu Pulsu TygodniaZostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest