Europoseł Grzyb i marszałek Grabowski z poparciem dla kandydatury Mariusza Witka

Proszę, byście 4 listopada (…) poparli pana burmistrza Witka jako osobę doświadczoną, kompetentną, osobę która ma wizję rozwoju miasta i osobę, która z całą pewnością te pomysły przez najbliższe lata zrealizuje – zaapelował na zwołanej dzisiaj konferencji prasowej wicemarszałek województwa Krzysztof Grabowski. Wtórował mu europoseł Andrzej Grzyb. – Zachęcamy państwa do udziału w wyborach, jednocześnie gwarantując, że ten kandydat daje szansę na spokojną, dobrą pracę samorządu w przyszłości – przekonywał.           

– Mariusz Witek jest bardzo dobrym, doświadczonym kandydatem, który pokazał na przestrzeni swojej działalności w samorządzie i w instytucjach związanych z samorządem swoje kompetencje, poczynając od organizacji Inkubatora Przedsiębiorczości, zwalczania bezrobocia, ściągania do Ostrzeszowa inwestycji, organizacji chociażby strefy ekonomicznej – mówił poseł do Parlamentu Europejskiego Andrzej Grzyb.

Parlamentarzysta wskazywał na zrealizowane w ostatnim czasie inwestycje, m.in. budowę krytej pływalni, powstanie kompleksu przedszkolno-szkolnego czy obiektów sportowych. Mówiąc o niedalekiej przyszłości, wskazywał m.in. na wielotorowe działania zmierzające do poprawy jakości powietrza na terenie miasta i gminy.  

Wicemarszałek województwa wielkopolskiego Krzysztof Grabowski w szczególny sposób zwracał uwagę na doświadczenie burmistrza Mariusza Witka. – Ale również umiejętność pozyskiwania środków zewnętrznych – przekonywał. – W ostatniej kadencji pan burmistrz tych środków pozyskał bardzo dużo, m.in. ponad 7 mln zł tylko z Samorządu Województwa Wielkopolskiego na drogi.

Grabowski przypomniał, że także na budowę kompleksu szkolno-przedszkolne w Rojowie samorząd Ostrzeszowa pozyskał dofinansowanie ze środków dystrybuowanych za pośrednictwem Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

– To w końcu jeden z kilkunastu zaledwie pozytywnie rozpatrzonych wniosków, jeśli chodzi o fotowoltaikę, to również środki pozyskane przez burmistrza Mariusza Witka – podkreślał marszałek. (…) – Jestem przekonany, że pan Mariusz Witek w następnej kadencji, jeśli zostanie burmistrzem, będzie tym miastem i gminą zarządzał w sposób profesjonalny, będzie to miasto i gminę rozwijał i pozyskiwał środki zewnętrzne. Ja takie wsparcie dla pana Mariusz Witka deklaruję. Jest to osoba, która ma olbrzymie doświadczenie, kompetencje, która po 4 listopada rozpocznie swoją pracę bez zbędnego czasu potrzebnego na to, żeby wczytać się w projekt budżetu, żeby wejść w kwestie samorządu ostrzeszowskiego. Myślę, że to są te argumenty, które powinny w sposób szczególny trafić do mieszkańców miasta i gminy. Ja oczywiście, dziękując za oddane głosy na kandydatów PSL do Sejmiku, proszę o to, byście państwo 4 listopada (…) poparli pana burmistrza Witka jako osobę doświadczoną, kompetentną, osobę która ma wizję rozwoju miasta i osobę, która z całą pewnością te pomysły przez najbliższe lata zrealizuje. (…)

– Jest już dużo zrobione i będzie jeszcze więcej zrobione, bo to co zostało powiedziane, to się już na drogach wojewódzkich robi – wyznał burmistrz Witek. (…) Stawiamy na ochronę środowiska, na realizację programu dot. odnawialnych źródeł energii, który przy przychylności pana marszałka będzie zrealizowany, bo termin realizacji tej inwestycji został wydłużony. (…) Ja również proszę mieszkańców miasta i gminy Ostrzeszów, aby poparli moją kandydaturę w drugiej turze wyborów. Chcę zapewnić państwa, że będę tak jak do tej pory starał się, pracował dla dobra wszystkich, wszystkich mieszkańców miasta i gminy Ostrzeszów.

Andrzej Grzyb dziękował też za głosy poparcia, jakie kandydaci PSL uzyskali w wyborach do rad gmin, powiatu oraz sejmiku, jak również za poparcie dla Mariusza Witka. – Jesteśmy przekonani, że jego doświadczenie, bardzo osobiste, bo wie na czym polega m.in. działalność gospodarcza, wie na czym polega zarabianie na własny rachunek,  wie jak trudno jest włożyć w inwestycję jedną złotówkę, aby zarobić na tym przysłowiowe 10 groszy, myślę, że to doświadczenie też sprawia, że częstokroć podchodzi do takich dużych projektów inwestycyjnych z pewną refleksją, z dużą ostrożnością, aby samorządu miasta i gminy nie wprowadzić w nadmierne zadłużenie (…) Dajemy państwu ofertę i dajemy dobrego kandydata. Zachęcamy państwa do udziału w wyborach, jednocześnie gwarantując, że ten kandydat daje szansę na spokojną, dobrą pracę samorządu w przyszłości.           Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest