Firma Adams Group z Ligoty buduje kompleks za 250 mln zł

Firma Adams Group z Ligoty realizuje historyczną inwestycję: kompleks biurowo – produkcyjno – logistyczny o łącznej wartości 250 milionów złotych. Pod koniec czerwca odbyło się oficjalne wręczenie decyzji o wsparciu inwestycji w ramach Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Polska jest meblarską potęgą. Nasz kraj zajmuje obecnie drugie miejsce na świecie pod względem eksportu mebli. Doskonałym przykładem na dynamiczny rozwój branży jest firma Adams Group, która w ciągu zaledwie dziesięciu lat z małej, kilkuosobowej firmy urosła do przedsiębiorstwa zatrudniającego blisko pół tysiąca pracowników.

 Założycielem i prezesem firmy Adams Group jest Mariusz Adamski. To pod jego wodzą, w ciągu ostatniej dekady firma stała się jednym z czołowych producentów mebli w regionie kępińskim, które jest swoistym „zagłębiem” meblarskim. W samym powiecie działa prawie 900 firm związanych z przemysłem meblowym. Pan Mariusz zaczynał niemalże od „zera” zakładając firmę w 2011 roku. Jak wspomina, dziś Adams Group zupełnie nie przypomina firmy z tamtego, początkowego okresu.

  • Jeszcze przed dekadą, w firmie było tylko kilku pracowników. Wykonywaliśmy meble na zamówienie, było to kilkadziesiąt sztuk miesięcznie – mówi Mariusz Adamski. – Od tamtej pory tak naprawdę z roku na rok podwajaliśmy skalę naszego biznesu. Dziś produkujemy 150 tys. sztuk mebli rocznie. Jednak nasze apetyty są zdecydowanie większe. Chcemy utrzymać pozytywny trend i nadal intensywnie się rozwijać. W ciągu najbliższych kilku lat chcemy stać się wiodącym producentem mebli w Polsce, a nawet w całej Europie – dodaje.

Historyczna inwestycja

Tak ambitne plany wymagają dużych inwestycji.  Także w infrastrukturę.  Dlatego w 2021 roku firma rozpoczęła inwestycję budowy kompleksu biurowo – produkcyjno – logistycznego o łącznej wartości 250 mln zł. W ramach projektu powstał nowoczesny biurowiec, którego nie powstydziłyby się nowoczesne międzynarodowe korporacje – z własną kawiarnią, strefą chilloutu czy wygłuszonymi budkami do rozmów telefonicznych. Na ukończeniu są już dwie z czterech zaplanowanych hal produkcyjnych o powierzchni 10 tys. m kw. Dodatkowo w ramach inwestycji powstanie osiedle domków przeznaczonych m.in. pod wynajem dla pracowników, trzy magazyny buforowe oraz parking na 450 samochodów osobowych, 180 busów i 50 ciężarówek. Powierzchnia całego terenu inwestycji to ok. 230 tysięcy metrów kwadratowych, czyli tyle, co 33 boiska piłkarskie.

  • Nowe biuro rozpoczęło działalność już w marcu bieżącego roku. Jeszcze w tym roku planujemy przeniesienie całej naszej produkcji do jednej z nowych hal. Pozostałe obiekty będziemy sukcesywnie oddawać do użytku. Całą inwestycję chcemy zrealizować do końca 2025 roku – mówi Adamski.

Współpraca z Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną

Realizacja tak ogromnego projektu to duże wyzwanie także pod względem finansowym. Dlatego firma zdecydowała się wystąpić o wsparcie do Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. 30 czerwca, podczas uroczystej ceremonii odbyło się wręczenie decyzji o udzieleniu wsparcia w celu realizacji projektu.

  • Współpraca z Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną pozwoli nam w znacznym stopniu zoptymalizować koszty realizacji tak ogromnej inwestycji. ŁSSE daje wymierną pomoc w zakresie finansowania, ale też networkingu i pozyskiwania kontaktów biznesowych. Już na samym początku planowania inwestycji wiedzieliśmy, że będziemy się starać o współpracę ze strefą – mówi prezes Adams Group
  • Inwestycja firmy Adams Group w Łódzkiej Strefie pokazuje, że utrzymanie wysokiej pozycji na rynku wymaga ciągłego rozwoju, stawiania na innowacje, wykorzystanie nowoczesnych technologii, co pozwala na budowanie przewag konkurencyjnych – wyznaje Agnieszka Sygitowicz, wiceprezes ŁSSE.

Przepis na sukces

Adams Group specjalizuje się w produkcji mebli tapicerowanych – kanap, narożników, sof, foteli czy łóżek. Zdecydowana większość sprzedaży jest realizowana do klienta indywidualnego, ale firma współpracuje też z kontrahentami z wielu europejskich krajów. – Naszą siłą jest sprzedaż do klienta indywidualnego w Internecie – mówi prezes firmy. – Taki model jest obecnie odpowiedzialny za około 70% naszych przychodów.Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest