Gdzie podział się kierowca Mazdy?

Gdzie podział się kierowca Mazdy? Na takie pytanie w miniony wtorek odpowiedź musieli znaleźć funkcjonariusze Wydziały Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.

7 czerwca około godziny 18.50 dyżurny ostrzeszowskiej komendy otrzymał informację, że w miejscowości Mikstat – Pustkowie, poza drogą znajduje się samochód osobowy marki Mazda. – Wygląd i położenie pojazdu świadczyły o tym, że brał on udział w zdarzeniu drogowym – mówi st. asp. Magdalena Hańdziuk, oficer prasowy KPP w Ostrzeszowie. – Na miejscu nie zastano kierowcy – dodaje.

W toku podjętych przez funkcjonariuszy ostrzeszowskiej ,,drogówki” czynności kierujący mazdą jeszcze tego samego dnia został zatrzymany. Okazał się nim 39-letni mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego. W chwili zatrzymania był pijany, w wydychanym powietrzu miał 2,8 promila alkoholu. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Od kierowcy pobrano krew do badań na zawartość alkoholu, a po czynnościach został on osadzony w policyjnym areszcie. Za popełnione przestępstwa i wykroczenie odpowiadać będzie przed sądem.

 Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest