GRABÓW: Budowa mostu na rzece Prośnie w Bobrownikach staje się faktem

Wicemarszałek województwa wielkopolskiego Krzysztof Grabowski i burmistrz Grabowa Maksymilian Ptak podpisali umowę na dofinansowanie budowy mostu na rzece Prośnie łączącym Bobrowniki i Kopeć. Wartość dofinansowania to 1 200 000 zł.

Most połączy Bobrowniki, Kuźnicę Bobrowską oraz Kopeć, Dębicze i Skrzynki. Inwestycja kosztować będzie prawie 6,9 mln zł. Wcześniej gmina otrzymała na ten cel 3,5 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

– Bez tego wsparcia byłoby to raczej niemożliwe, żebyśmy mogli tę inwestycję realizować – wyznał burmistrz. – Oprócz środków, jakie otrzymaliśmy na ten cel z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, te dodatkowe środki dają piękną sumę, dają piękną całość i to pozwala, oczywiście przy udziale naszych środków, zrealizować tę inwestycję, która rozpocznie się lada chwila – mówił zadowolony. Most ma być oddany do użytku w październiku 2022 r.

Marszałek Grabowski chwalił współpracę między Samorządem Województwa a Miastem i Gminą Grabów. – Można powiedzieć, że ten medal (Zasłużony dla Miasta i Gminy Grabów nad Prosną) – przyp. red.), który mi państwo przyznaliście też zobowiązuje, aczkolwiek zawsze staram się, żeby wspierać samorządy, które tego potrzebują. Myślę, że w gminie Grabów nad Prosną, mam taka nadzieję, że nie ma powodów do narzekań na naszą współpracę, a jeżeli takowe się czasami pojawiają to myślę, że w dalszej części dzisiejszej sesji również przedstawię państwu takie dane, które pokażą, że nie ma chyba na co narzekać, a ci co narzekają to myślę, że nie wiedzą co mówią.

– Most, który powstanie odmieni całkowicie infrastrukturę naszej gminy. Całkowicie. Te odległości pomiędzy Bobrownikami, Skrzynkami, Dębiczem i Kopciem z 14,5 km zmieniają się do 3 km – przekonywał radny Jacek Gładysz, który dziękował marszałkowi Grabowskiemu za życzliwość i wsparcie.

Była też druga umowa, w ramach Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych, opiewająca na 113 500 zł, na przebudowę drogi Książenice – Marszałki.  – To kontynuacja budowy tej drogi, bo pierwsza część środków już wcześniej została na ten cel z budżetu Województwa przeznaczona – przypomniał marszałek. – Myślę, że kolejne środki pozwolą zamknąć przebudowę tej drogi. JUR

WIĘCEJ: we wtorkowym ((6 lipca wydaniu Pulsu Tygodnia)Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest