GRABÓW/CZAJKÓW: Podpisali umowy na realizację projektów

Wicemarszałek województwa wielkopolskiego Krzysztof Grabowski podpisał z burmistrzem Grabowa i wójtem Czajkowa umowy dotyczące realizacji projektów w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność (PROW 2014-2020).

Uroczyste podpisanie umów miało miejsce w minioną środę (6 lipca) w Urzędzie Miasta i Gminy Grabów nad Prosną.

– Te środki przede wszystkim mają wpływać na rozwój tych miejscowości i mam nadzieję, że uda się te przedsięwzięcia zrealizować, bo wiemy, że ceny bardzo mocno szybują w górę, stąd te koszty też są większe – wyznał marszałek Grabowski.

Samorząd Grabowa otrzymał z Urzędu Marszałkowskiego wsparcie na realizację projektu ,,Przebudowa strefy rekreacji w Grabowie nad Prosną oraz budowa strefy rekreacji w Zawadach’’. Całkowita wartość zadania wynosi 116.980 zł, z czego 74.434 zł (63,63%) to dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego.

– Projekt zakłada unowocześnienie istniejącego placu zabaw w Parku Miejskim w Grabowie nad Prosną oraz budowę nowego miejsca rekreacji w Zawadach – mówi burmistrz Maksymilian Ptak.

Podobne dofinansowanie otrzyma samorząd Czajkowa, który zrealizuje dzięki niemu zadanie pn. ,,Projekt Przebudowa nawierzchni bezpiecznej na terenie placu przy Zespole Szkół w Czajkowie’’. RED

 Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest