GRABÓW: Jubileusze 50, 55 i 60-lecia pożycia małżeńskiego

4 lipca 2018 roku 9 par małżeńskich z terenu miasta i gminy Grabów nad Prosną mających za sobą wspólne pół wieku otrzymało nadane im przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie”.  W imieniu władz państwowych wręczył je Burmistrz Miasta i Gminy Grabów nad Prosną Zenon Cegła.  Cztery pary małżeńskie obchodzące 60 i 55-lecie pożycia małżeńskiego z rąk Burmistrza otrzymały listy gratulacyjne.

– Dziś ludzie potrzebują wzorców, aby wiedzieć jakich dokonywać wyborów, co uznać za wartość najwyższą. Miło widzieć, że są tacy, którzy trwają ze sobą bez względu na okoliczności, nie tylko w chwilach radości, ale i zwątpienia – powiedziała Marzena Nawrocka Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego.

Od wielu lat trwacie razem. W tym czasie świat poszedł mocno do przodu. Na Waszych oczach dokonało się wiele przeobrażeń.  Jesteście żywą historią, a swoją pracą i wysiłkiem dajecie młodym pokoleniom świadectwo, że można na dobre i na złe przeżyć wiele lat. Nie każdemu jest dane móc po 50, 55 i 60 latach wrócić pamięcią do lat młodzieńczych. Życzę Państwu kolejnych, jeszcze bardziej dostojnych jubileuszy – mówił Burmistrz Zenon Cegła.

Przewodnicząca Rady Miejskiej Genowefa Poręba złożyła jubilatom słowa uznania i życzyła kolejnych lat w zdrowiu, radości i zrozumieniu.

Były kwiaty i upominki oraz wspólne „sto lat”, po części oficjalnej wszyscy zasiedli do stołu, by przy poczęstunku podzielić się refleksjami na temat upływającego czasu.

Tekst: MN

 

 

 Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest