Skradzionym porsche wjechał w płot

W Grabowie na ul. Wodnej kierujący porsche 911 na ostrowskich numerach rejestracyjnych uderzył w płot jednej z posesji. Pomimo, iż auto nie widniało w policyjnych rejestrach jako poszukiwane, okazało się być pojazdem kradzionym.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę około godz. 4.45. Policjanci, którzy przybyli na miejsce zdarzenia stwierdzili, iż kierowca uciekł pozostawiając kluczyki w stacyjce. Samochód nie nosił śladów włamania i nie figurował w rejestrach policyjnych jako skradziony. Szybko ustalono właściciela porsche, który telefonicznie przekazał, iż znajduje się poza miejscem zamieszkania a swoje cenne auto pozostawił do czyszczenia w jednej z kaliskich myjni. Samochód miał odebrać po powrocie z wyjazdu.

Policjanci prowadząc dalsze czynności dość szybko ustalili, kto kierował pojazdem. Okazał się nim 30-letni mieszkaniec Zamościa w powiecie ostrowskim. Mężczyzna zatrudnił się w myjni, gdzie kompleksowo czyści się pojazdy. Mając wiedzę, gdzie właściciel pozostawia klucze od zakładu, dokonał ich kradzieży a następnie za pomocą oryginalnych kluczyków wyruszył w podróż życia po swoich rodzinnych stronach. Niestety dla niego, tak znakomity pojazd potrzebuje dużej ilości paliwa. Tuż po północy zajechał do niedalekiej od jego miejsca zamieszkania stacji, gdzie wprawił w zdziwienie personel chcąc zatankować porsche na tzw. „kreskę”. Obsługa nie dała wiary jego zapewnieniom o nagłej potrzebie i odmówiła kredytowania jego dalszej jazdy. Jednak 3 godziny później mężczyzna ten wrócił na stację z gotówką i zatankował auto. Dokładnie godzinę później uderzył w płot na ul. Wodnej w Grabowie, skąd uciekł pieszo, po drodze kupując piwo w zaprzyjaźnionej stacji paliw.

30-latek postanowił się ukryć przed wymiarem sprawiedliwości, jednakże zamiar ten uniemożliwili mu będący już po służbie policjanci z Komisariatu w Grabowie, a doprowadzili do zatrzymania funkcjonariusze z Posterunku w Mikstacie.

Teraz mężczyzna odpowie nie tylko za kradzież z włamaniem, ale również za kierowanie pojazdem mechanicznym pomimo czynnego zakazu sądowego. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

 Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest