GRABÓW: Policjanci udzielili pomocy nieprzytomnemu mężczyźnie

O wielkim szczęściu może mówić mieszkaniec Kraszewic, któremu w trakcie ataku epilepsji z pomocą przybiegli funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego oraz policjant z Komisariatu Policji w Grabowie nad Prosną.

15 bm. około godz. 10.20 do Komisariatu Policji w Grabowie nad Prosną przybiegł mężczyzna informując, że na pasie zieleni przylegającym do komisariatu leży nieprzytomny mężczyzna.

– Przebywający na terenie grabowskiego komisariatu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ostrzeszowskiej komendy asp. Gracjan Szyszka i sierż. Michał Bielski wraz z detektywem mł. asp. Bartłomiejem Karolakiem natychmiast pobiegli we wskazane miejsce, w którym zastali nieprzytomnego, leżącego na ziemi mężczyznę w stanie ataku epilepsji, który dławił się śliną. Z mężczyzną nie było kontaktu – mówi asp. Magdalena Hańdziuk, rzecznik prasowy KPP w |Ostrzeszowie.

Z uwagi na powyższe policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz udzielili mężczyźnie pomocy w postaci udrożnienia dróg oddechowych oraz podłożenia rąk pod głowę w celu zminimalizowania obrażeń ciała, a następnie zastosowali pozycję boczną ustaloną do czasu ustania napadu. Międzyczasie obecny na miejscu sierż. Radosław Śniadecki wezwał pomoc medyczną.

Mężczyzna to 29-letni mieszkaniec Kraszewic, który został przekazany przez funkcjonariuszy przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego.Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest