GRABÓW: Spaliło się poddasze budynku jednorodzinnego

W miniony wtorek wieczorem w Grabowie wybuchł pożar budynku jednorodzinnego.

Ogień zauważono około godz.  18.20. Na miejsce zdarzenia zadysponowano 6 zastępów straży pożarnej: 3X JRG Ostrzeszów, 2X OSP Grabów, 1X OSP Bukownica.

– Kiedy na miejsce zdarzenia przybyły pierwsze jednostki ochrony przeciwpożarowej, zastali palące się poddasze użytkowe budynku jednorodzinnego – mówi st. sekc. Radosław Gatkowski, rzecznik prasowy KP PSP w Ostrzeszowie.

W budynku było duże zadymienie. – Ratownicy zabezpieczeni w aparaty ochrony dróg oddechowych z linią gaśniczą oraz kamerą termowizyjną weszli do budynku lokalizując pożar i podając jeden prąd gaśniczy w natarciu na palące się elementy pomieszczenia, co przyczyniło się do jego ugaszenia – mówi Gatkowski.

W trakcie działań wyłączono prąd oraz instalacje fotowoltaiczną, otworzono okna w budynku oraz użyto wentylatora osiowego celem usunięcia z budynku zalegającego dymu. Po przewietrzeniu, ponownie sprawdzono pomieszczenia kamerą termowizyjną oraz rozebrano część podbitki z płyty gipsowej przy instalacji elektrycznej.  Powstałe straty oszacowano na 25 tys. zł.

fot. PSP OstrzeszówZostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest