GRABÓW: Znaleźli w kurniku amunicję i tytoń bez znaków akcyzy

W miniony piątek ostrzeszowscy policjanci w trakcie interwencji na terenie gminy Grabów nad Prosną znaleźli tytoń bez polskich znaków akcyzowych. Ciekawsze znalezisko czekało ich jednak… w kurniku. W „setce” po wódce było kilkadziesiąt sztuk nielegalnej amunicji.

3 kwietnia około godziny 18 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie otrzymał zgłoszenie, że na terenie jednej z posesji w gminie Grabów kobieta znalazła w swoim kurniku butelkę z czymś, co przypomina amunicję. Wysłani na miejsce policjanci potwierdzili, że w pustej „setce” po wódce znajduje się 28 sztuk nabojów różnego kalibru. Ze względu na charakter znaleziska na miejsce przyjechał funkcjonariusz ze specjalistycznym przeszkoleniem minersko-pirotechnicznym.

– W wyniku dalszych, podjętych na miejscu działań policjanci znaleźli też prawie 2 kilogramy krajanki tytoniowej nieopatrzonej polskimi znakami akcyzowymi – mówi sierż. sztab. Adam Juszczak, oficer prasowy KPP w Ostrzeszowie. – Właściciel nabojów i tytoniu miał niewiele na swoją obronę. Powiedział, że pociski znalazł jakoś w 2002-2003 (!) roku i trzymał w kurniku bez szczególnie określonego celu. Tytoń zaś miał zakupić od nieznanego mu mężczyzny, którego spotkał przelotnie, na trasie.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty, postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Ostrzeszowie.

Pamiętajmy – amunicja, którą możemy znaleźć, jest potencjalnie śmiertelnie niebezpieczna. Nie zachowujmy jej dla siebie, nie magazynujmy. Zgłaszajmy każde takie „znalezisko” odpowiednim służbom dla bezpieczeństwa swojego i bliskich.

WIĘCEJ: we wtorkowym wydaniu Pulsu TygodniaZostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest