Groźnie wyglądająca kolizja

30 marca na drodze W449 w pobliżu Książenic doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Kierujący oplem na łuku drogi zjechał ze swojego pasa ruchu i uderzył w bok ciężarowego mana. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Kwadrans po godzinie 16 dyżurny KPP w Ostrzeszowie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do jakiego doszło pomiędzy Książenicami a Bukownicą, gdzie kierujący oplem 61-letni mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego uderzył w ciężarówkę.

– Na miejscu policjanci bez wątpliwości wskazali sprawcę – mówi sierż. sztab. Adam Juszczak, rzecznik prasowy KPP w Ostrzeszowie. – Jadący osobówką w kierunku Ostrzeszowa mężczyzna nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, na łuku zjechał ze swojego pasa i uderzył w bok mana, którym jechał 47-latek z gminy Kraszewice.

Można mówić o dużym szczęściu, że pojazdy zderzyły się bokami. Zdjęcia doskonale obrazują siłę uderzenia i pozwalają sobie wyobrazić konsekwencje ewentualnego zderzenia czołowego. Pozostaje powtórnie zaapelować: kierowco, noga z gazu.Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest