Hufiec ZHP Ziemi Ostrzeszowskiej na szkoleniu płetwonurkowym

31 marca harcerze 1 Szczepu ZHP Ziemi Mikstackiej im. Powstańców Wlkp. oraz drużyn w Mikstacie, Bukownicy i Ostrzeszowie wzięli udział w prowadzonych na basenie ,,Oceanik’’ zajęciach z płetwonurkowania.

Tym razem na podwodną przygodę wybrali się najmłodsi druhowie, mający od 10 do 14 lat.

– Nasi serdeczni przyjaciele ze Szkoły Nurkowania w Opolu, dh Marek Majas, dh Mariola Majas i dh Jarek Okupnik, ponad 3 godziny tłumaczyli, pokazywali jak bezpiecznie nurkować i jaką to sprawia frajdę – mówi komendant hufca phm. Mariusz Ciechanowski. – Choć dopiero raczkujemy w tej dziedzinie, zainteresowanie jest ogromne tym super sportem, który może przydać się w życiu dorosłym.

Ktoś spyta, skąd nurkowanie zawitało do drużyn szczepu? To zasługa komendanta szczepu oraz jego zastępcy i całej kadry, która nie zasypia gruszek w popiele tylko działa. Plany są jednak o wiele większe. – Starszyzna już myśli o skokach spadochronowych w sierpniu, bo większość naszych harcerzy wiąże przyszłość ze służbami mundurowymi a to kolejny atut, żeby się tam dostać, co w dzisiejszych czasach nie jest takie łatwe – dodaje komendant.

Hufiec ZHP zaprasza w swoje szeregi dzieci i młodzież z Ostrzeszowa, jak i całego powiatu ostrzeszowskiego. W Ostrzeszowie działa 4 WDH ZHP im. Powstańców Wlkp., której harcówka mieści się na ul. Pocztowej. Zbiórki tam odbywają się co sobotę o godzinie 10 i właśnie w tej drużynie powstaje sekcja płetwonurkowa. – Na nudę u nas na pewno nie można narzekać a wszystko co robimy ma nam pomóc w dorosłym życiu stać się samodzielnymi i zaradnymi ludźmi, stawiającymi sobie jasny cel w życiu do osiągnięcia – mówi komendant Ciechanowski. – Jak widać, u nas ,,mamlasów” nie ma, a jeżeli byli – już nimi nie są, stają się samodzielni i zaradni i to zasługa pracy i oddziaływania naszej kadry. Pokonujemy własne słabości, stawiamy kolejne.

Foto: phm. Andrzej Rachel, phm. Mariusz CiechanowskiZostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest