IGNACÓW: Palił się budynek gospodarczy

W miniony poniedziałek kilka minut przed godz. 21 w Ignacowie wybuchł pożar budynku gospodarczego.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano pięć zastępów straży pożarnej: trzy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej z Ostrzeszowa oraz dwa z Ochotniczej Straży Pożarnej z Kobylej Góry. Po dotarciu jednostek ochrony przeciwpożarowej na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pali się podbitka dachowa oraz elewacja budynku gospodarczego.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania. – Następnie podano jeden prąd wody na palącą się elewację i podbitkę – mówi mł. ogn. Tomasz Szmaj z KP PSP w Ostrzeszowie. – Po przybyciu kolejnych zastępów podano drugi prąd gaśniczy. Zamierzony zamiar taktyczny przyczynił się do zaprzestania rozprzestrzeniania pożaru – dodaje.

Na terenie akcji panowało duże zadymienie, dlatego ratownicy pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych. – W celu dogaszenia ratownicy na drabinie nasadkowej wykonali w budynku otwory rewizyjne przy pomocy pilarki mechanicznej do drewna – mówi Szmaj. Teren akcji został oświetlony przy pomocy najaśnic. Po dogaszeniu pogorzeliska działania zakończono.

Straty powstałe w wyniku zdarzenia oszacowano na około 30 tysięcy złotych. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było zwarcie instalacji elektrycznej.

 Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest