II Gala Sportu Gminy Kraszewice

Kacper Jastrzębski – Sportowcem Roku, LZS Masovia Kraszewice – Drużyną Roku, a Patryk Palat i Paulina Kosmala – Odkryciami Sportowymi Roku. W minioną środę miała miejsce Gala Sportu Gminy Kraszewice. Jej honorowym gościem był mistrz olimpijski – młociarz Szymon Ziółkowski.

Wójt Konrad Kuświk, który razem z lokalnym samorządem był organizatorem Gali podkreślał z dumą, że kraszewicka gmina ,,sportem stoi”. – W ten symboliczny sposób chcemy podziękować wam za sukcesy i zaangażowanie – przekonywał.

Honorowego gościa przedstawił trener Dawid Sobieraj. – Jadąc tutaj do Kraszewic ze Spaly rozmawialiśmy o tym, który z tych wszystkich medali jakie pan Szymon zdobył, a zdobył naprawdę wiele, jest najważniejszy – wyznał. – I pan Szymon powiedział, że nie medal Mistrzostw Świata, ale jednak medal Igrzysk Olimpijskich to jest to, co sportowiec ceni sobie najbardziej.

Szymon Ziółkowski m.in. pięciokrotnie brał udział w Igrzyskach Olimpijskich (1996 r. Atlanta. 2000 Sydney, 2004 Ateny, 2008 Pekin i 2012 Londyn). – I to właśnie Sydney było szczęśliwe dla pana Szymona – złoty medal olimpijski, tytuł mistrza olimpijskiego – przypomniał Sobieraj.

Najważniejsi byli jednak tego dnia laureaci. Sportową Nagrodę Specjalną otrzymali prezes LKS ,,Łużyczanka” Kuźnica Grabowska Leon Owczarek i inicjator powstania grupy nordic walking ,,Powsinogi Kraszewice” Barbara Nowak. Tytuł Sportowca Roku po raz kolejny przyznano utytułowanemu lekkoatlecie i mistrzowi Polski Kacprowi Jastrzębskiemu, który jednak nie mógł uczestniczyć w gali. Statuetkę w jego imieniu odebrał trener Dawid Sobieraj. Statuetkę Drużyna Roku odebrali pnący się na ligowej drabinie zawodnicy ,,Masovii” Kraszewice.

Za Wydarzenie Sportowe Roku uznano I edycję Kraszewickiej Basket Skills Ligi, za co należne splendory odebrał Adrian Kruszakin. – Miniony rok był rokiem szczególnym, innym, ze względu na nałożone obostrzenia pandemiczne, stąd wiele wydarzeń sportowych w ogóle się nie odbyło i dlatego moim zdaniem warto doceniać takie rzeczy, które zaistniały – podkreślał Konrad Kuświk.

Statuetki Odkrycie Sportowe Roku odebrali Patryk Palat, który jest jednym z głównych filarów aspirującej do klasy okręgowej drużyny piłkarskiej LZS ,,Masovia”, oraz zawodniczka KS Play Basket Kraszewice Paulina Kosmala. – Jest zawodniczką, która chyba zrobiła największe postępy w tym sezonie – podkreślał Adrian Kruszakin.

Trenerami Roku zostali trener medalistów Polski Dawid Sobieraj i trener odnoszącego liczne sukcesy klubu koszykarskiego Adrian Kruszakin.

– Ja się bardzo cieszę i gratuluję panu wójtowi, że ma taki urodzaj, jeśli chodzi o ludzi, którym się chce – wyznał obecny na gali starosta ostrzeszowski Lech Janicki. – Przecież to jest nigdy nie zapłacona praca, to jest pasja, to jest coś takiego, co człowieka wciąga bez końca. Nawet ci, którzy kiedyś byli takimi działaczami, sportowcami, trenerami, jak już później nawet coś innego robią – też są ,,trafieni”. Ja jestem takim tego przykładem, ja nigdy od tego nie odejdę. Cieszę się ogromnie, że w tak niedużej gminie, jaką jest gmina Kraszewice, życie sportowe po prostu tętni.

  • Laureatom i organizatorom gratuluję – powiedział Szymon Ziółkowski. – Wydaje mi się, że ten ciężki pandemiczny czas, w jakim się obecnie znajdujemy pokazuje, jak ważny w życiu każdego z nas jest sport. Okazuje się, że jednak to, co kiedyś nie do końca było przez nas doceniane, teraz jest towarem deficytowym. (…) Sport to jest wspaniała droga przez życie, ja sam tego doświadczyłem, bo trenowałem czynnie lekkoatletykę ,,tylko” przez 27 lat, teraz jestem już na sportowej emeryturze, ale cały czas w tym sporcie jestem, aktualnie jako trener i z nadziejami na złoty medal olimpijski. To jest to, o czym marzą wszyscy sportowcy i sądzę, że wy również o tym marzycie i fajnie by było, żeby w gminie Kraszewice taki medal się kiedyś pojawił.

Były gratulacje i życzenia a na koniec podano pyszne lody serwowane przez Restaurację ,,Łużyczanka” w Kraszewicach. JUR

 

WYNIKI KONKURSU

Sportowiec Roku 2020

Kacper Jastrzębski – młodzieżowy Halowy Mistrz Polski w 7-boju.

 

Drużyna Roku 2020

LZS Masovia Kraszewice – dwukrotny awans w rozgrywkach PZPN.

 

Trener Roku 2020

Dawid Soberaj – trener Mistrzów Polski.

Adrian Kruszakin – trener KS Play Basket Kraszewice.

 

Odkrycie Sportowe Roku 2020

Patryk Palat – zawodnik LZS Masovia Kraszewice.

Paulina Kosmala – zawodniczka KS Play Basket Kraszewice.

 

Sportowa Nagroda Specjalna

Leon Owczarek – Prezes LKS Łużyczanka Kuźnica Grabowska.

Barbara Nowak – inicjator grupy Powsinogi Kraszewice.

 

Wydarzenie Sportowe Roku 2020

I edycja Kraszewickiej Basket Skills Ligi.

 

Wyróżnienia

Miłosz Pilarczyk – LKS Łużyczanka Kuźnica Grabowska.

Szymon Maciejewski – LKS Łużyczanka Kuźnica Grabowska.

Wiktoria Zmyślona – LKS Łużyczanka Kuźnica Grabowska.

Dominika Szuleta – KS PLay Basket Kraszewice.

Martyna Jastrzębska – KS PLay Basket Kraszewice.

Bartosz Piądło – LZS Masovia Kraszewice.

Mariusz Wabnik – LZS Masovia Kraszewice.

Patryk Krawczyk – LZS Masovia Kraszewice.

 6 komentarzy z II Gala Sportu Gminy Kraszewice

  1. To żenada tej gali i gminy kraszewic chlopak który zdobywa puchar Świata Dawid Kleinert nie jest zaproszony woj tej gminy powinien się wstydzić jak poza reprezentuje

Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest