Integracyjne Kolędowanie dla Przyjaciół

27 grudnia w sali kinowej Ostrzeszowskiego Centrum Kultury miał miejsce koncert ,,Integracyjne Kolędowanie dla Przyjaciół’’. Wśród śpiewających oklaskiwać można było wicemarszałka województwa wielkopolskiego Krzysztofa Grabowskiego czy burmistrza Patryka Jędrowiaka.

Koncert, którego organizatorem było Stowarzyszenie Edukacji Artystycznej Dzieci i Młodzieży ,,Nadwrażliwi’’, zrealizowany został przy współpracy z Ostrzeszowskim Centrum Kultury w ramach charytatywnej Akcji ,,Przyfrunęli Anieli’’.

Burmistrz Patryk Jędrowiak dziękował prezes stowarzyszenia ,,Nadwrażliwi’’ Annie Niesobskiej za pomysł i realizację tego niezwykłego koncertu.  – Cieszymy się, że tak jak od wielu lat kolędujemy w domach, tak dzisiaj możemy wspólnie kolędować z państwem – przekonywał. – Będzie tu grono wspaniałych artystów, do tego nasza dwójka – wskazał na marszałka.

Krzysztof Grabowski chwalił intencje, jakie przyświecają całemu projektowi. A że koncert odbywał się w dniu obchodzonego po raz pierwszy Narodowego Święta Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego – przekazał na ręce burmistrza Jędrowiaka powstańczą flagę. – Dzisiaj w całej Wielkopolsce, ale również poza granicami naszego regionu, w wielu miejscach dziękujemy powstańcom wielkopolskim za ten niepodległościowy, jakże ważny zryw – dowodził. (…) – To dzięki tym powstańcom dzisiaj możemy mówić, że żyjemy w wolnej, niepodległej Polsce, cieszyć się tą niepodległością.

– Będziemy mogli posłuchać bardzo różnych utworów, i takich, które są tradycyjnymi kolędami i w tradycyjnej aranżacji, ale także utworów, które mają zupełnie inne muzyczne oblicze – wyznał prowadzący koncert mistrz słowa Witold Pelka. Zapowiedział równocześnie, że jest on częścią dużego przedsięwzięcia, którego celem jest powołanie funduszu stypendialnego dla uzdolnionej muzycznie i wokalnie młodzieży z małych środowisk, która zostanie wyłoniona w trakcie festiwalu ,,Kolędowanie z Sercem’’.

Na koncercie wystąpili artyści, którzy wcześniej wspólnie nagrali płytę ,,Integracyjne Kolędowanie dla Przyjaciół’’, wśród nich m.in. ostrzeszowska Grupa Lucka, która w świąteczny nastrój wprowadziła wszystkich piosenką ,,Idą Święta’’, ale i wicemarszałek województwa Krzysztof Grabowski z chórkiem: Iga Kurzawa i Jarosław Grzesik (,,Bóg się rodzi’’), Amelia Kania (,,Cicho, cicho, cichuteńko”), Julia Światłowska z Martyną, Amelią i Weroniką (,,Droga do Betlejem’’), Liliana Ślusarek (,,Lulajka’’ z repertuaru Doroty Osińskiej), burmistrz Patryk Jędrowiak z chórkiem: Kinga Szczupak i Renata Adamska (,,Wśród nocnej ciszy’’), Iga Kurzawa (,,Kolęda radosna’’), Amelia Michalczyk (,,Gdy Śliczna Panna’’), Martyna Domal (,,Cicha noc’’), Róża Bednarek (,,Jezus malusieńki’’), Marek Kowalski (,,Mizerna cicha’’), Weronika Kisiel (kolęda ,,Cisza’’) oraz współproducent płyty Jacek Telus, który na okoliczność tego koncertu napisał dwie kolędy, m.in. ,,To kolęda co się zowie, zaśpiewana w Ostrzeszowie’’.

Na finał ,,Naszą Pastorałkę’’ zaśpiewali wszyscy uczestnicy koncertu, wśród nich również członkowie Kępińskiego Koła Literatów z Renatą Adamską i Kingą Szczupak na czele. Witold Pelka zapowiedział, że stowarzyszenie zamierza organizować taki koncert w Ostrzeszowie co roku. – Tradycję buduje się latami – przypomniał, apelując do uczestników wydarzenia, aby stali się ambasadorami tej idei.  JUR

Płytę ,,Integracyjne Śpiewanie dla Przyjaciół” można zakupić m.in. w Ostrzeszowskim Centrum Kultury.

 Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest