Jakie zadania inwestycyjne zdominują budżet kraszewickiej gminy?

Czy wójt Kraszewic Konrad Kuświk w ciągu pierwszego roku 5-letniej kadencji zrealizuje wszystkie, artykułowane w czasie kampanii przedwyborczej przez mieszkańców Kuźnicy Grabowskiej oczekiwania? O tym przekonany się już dzisiaj podczas sesji budżetowej.

– Na zebraniach przedwyborczych (…)  społeczeństwo Kuźnicy wypowiadało się w ten sposób, że jak się zapytałem, jakie są ich najpilniejsze zadania na całą kadencję, to mi powiedziano: dach na strażnicy, droga przez Glinianki i droga przez Bigosy – wyznał na połączonym posiedzeniu komisji Rady Gminy, podczas którego omawiano projekt przyszłorocznego budżetu, radny Jan Puchała. – Czyli w 100-procentach życzenia mieszkańców Kuźnicy są realizowane w pierwszym roku – odniósł się do zapisanych w projekcie uchwały budżetowej na 2019 rok zadań. – Ja nie mam nic przeciwko temu, ale rozłóżmy siły na całe 5 lat, ponieważ gdyby się spełnił jakiś czarny sen, że w następnych latach nie mamy pieniędzy i nie możemy nic robić, to to sołectwo ma wszystko, a inne nie mają nic – alarmował.

– Panie wójcie, były wybory to i wyborcy byli różni, i na tak, i na nie, ale dzisiaj trzeba szanować wszystkich – zwrócił się do Kuświka radny Jan Mamiak, przypominając mu równocześnie, że nazywa się Kuświk, a nie Koprowski.

– Ja takiego wniosku zmiany (w projekcie budżetu) nie postawię – odparł Konrad Kuświk. Pozostali radni – za wyjątkiem Jana Puchały, Jana Mamiaka i Karola Golanowskiego – przynajmniej na posiedzeniu komisji też nie widzieli potrzeby zmian w planach inwestycyjnych wójta. Wręcz milczeli, jak zaklęci.

WIĘCEJ: już w poniedziałkowym  wydaniu Pulsu Tygodnia

 

 11 komentarzy z Jakie zadania inwestycyjne zdominują budżet kraszewickiej gminy?

  1. Ja wojtem był Olszewski to nic się w Kuźnicy nie dzialo. Tak była zaniedbana. To teraz mamy swojego wójta. A inni niech patrzą i płaczą. Żal d…….. ściska?

  2. Co to za wójt jak marionetki rządzą radni to pionki w układance.Reszta to przydupasy tylko o sobie myślą .Głosują a nawet niewiedza za czym i tyle …. Bylo zle a teraz bedzie prawdopodobnie gorzej…..

  3. NIE CHODZI O TO, ŻE W KUŹNICY GRABOWSKIEJ, KRASZEWICACH, CZY W GŁUSZYNIE. A O TO, ŻE NIE MOŻNA WSZYSTKICH DUŻYCH INWESTYCJI LOKOWAĆ W JEDYM ROKU NA TERENIE JEDNEJ WSI.GMINA MA DO PŁACENIA DUŻY KREDYT, PRZYJDZIE KOLEJNY. I ZA ROK-DWA NA NIC INNEGO NIE BEDZIE JUŻ JEJ STAĆ. I INNE WSIE OBEJDA SIĘ SMAKIEM. NAPRAWEDĘ TRUDNO TO ZROZUMIEĆ?

    • Dokładnie, trzy inwestycje w jednym sołectwie, w jednym roku. Szkoda, bo z jednej drogi można było zrezygnować na rzecz innej miejscowości.

  4. DUZO RACJI W WIELU KOMENTARZACH. PANOM Z KUZNICY WOJT ZROBI WSZYSTKO OD RAZU, BEDA ZADOWOLENI, A RESZTA NIECH SIE WALI I NIECH SIE ODWALĄ OD NAS MIESZKANCOW KUZNICY. MAMY SWOJEGO WOJTA I TO JEST NAJWAZNIEJSZE. PATRZCIE I UCZCIE SIE. ZALATWIAMY SWOJE SPRAWY A INNE SOŁECTWA NICH OBEJDĄ SIĘ SMAKIEM

Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest