Jeden wieczór – dwa pożary

Do dwóch pożarów poszycia leśnego wyjeżdżali w czwartkowy wieczór ostrzeszowscy strażacy. Ogień pojawił się w kompleksach leśnych w Komorowie i Chlewie.

19 maja na terenie powiatu ostrzeszowskiego doszło do dwóch pożarów poszycia leśnego. Pierwsze zdarzenie miało miejsce około godziny 18.40, gdzie Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Ostrzeszowie otrzymało informację o pożarze lasu w miejscowości Komorów. – Przybyłe na miejsce zdarzenia jednostki ochrony przeciwpożarowej ustaliły, że pożarem objęte zostało poszycie leśne na uprawie o powierzchni około 11 arów – mówi str. Noemi Biel z KP PSP w Ostrzeszowie. W akcji brał udział jeden zastęp z JR-G w Ostrzeszowie oraz 5 zastępów z OSP z Siedlikowa, Mikstatu i Kaliszkowic Kaliskich.

Natomiast około godziny 21:25 Stanowisko Kierowania otrzymało informację o pożarze lasu w miejscowości Chlewo. Po przybyciu na miejsce strażacy ustalili, że pożarem objęte został poszycie leśne o powierzchni 2 arów. Ze względu na braku informacji o wielkości pożaru w zgłoszeniu, zadysponowano jednostki ochrony przeciwpożarowej z Grabowa nad Prosną, Bukownicy, Kaliszkowic Kaliskich i Mikstatu oraz jeden zastęp z JR-G w Ostrzeszowie. Dużym utrudnieniem podczas działań był bezpośredni dojazd do miejsca pożaru.

fot. KP PSP OstrzeszówZostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest