Jedna z przychodni segreguje pacjentów na zaszczepionych i niezaszczepionych

Jedna z przychodni na terenie powiatu ostrzeszowskiego odmawia wizyt lekarskich osobom niezaszczepionym – alarmuje przewodniczący Komisji Zdrowia, Pomocy Społecznej i Spraw Publicznych Rady Powiatu Jerzy Mucha. – To niedopuszczalne – przekonuje.

O tym, że jedna z przychodni segreguje pacjentów na zaszczepionych i niezaszczepionych mówił podczas ostatniej sesji rady Powiatu przewodniczący komisji zdrowia Jerzy Mucha. Powtórzył to na piątkowej (3 grudnia) konferencji prasowej. Mucha tłumaczył, że takie sygnały docierają do niego od pacjentów.

– Jest przychodnia, w której segreguje się pacjentów na zaszczepionych i niezaszczepionych. Jest to niedopuszczalne – powtórzył radny. Mucha powołuje się na Rzecznik Praw Pacjenta, który tłumaczy, że osoba, która zgłasza się do Ośrodka Zdrowia musi być przyjęta, obojętnie czy jest zaszczepiona, czy nie. – Lekarz ma ubrać się w fartuch ochronny, założyć maseczkę, rękawiczki i przyjąć pacjenta – przekonuje.

Jerzy Mucha przyznaje, że jak dotąd dotarły do niego skargi dotyczące tylko jednej przychodni. I apeluje, aby zaprzestać w niej segregacji pacjentów – Po to jest lekarz, żeby udzielić każdemu opieki – mówi przewodniczący. JUR

 Jeden komentarz z Jedna z przychodni segreguje pacjentów na zaszczepionych i niezaszczepionych

Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest