KALISZKOWICE OŁOBOCKIE: Kierował będąc pod wpływem środków odurzających

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Mikstacie zatrzymali do kontroli drogowej pojazd, w którym ujawnili woreczek strunowy z zawartością środka odurzającego. Okazało się też, że kierujący znajduje się pod jego wpływem.

 2 maja o godz. 1.35 w Kaliszkowicach Ołobockich funkcjonariusze z Posterunku Policji w Mikstacie zatrzymali do kontroli kierującego skodą 21-letniego mieszkańca powiatu ostrowskiego.

– W schowku pojazdu ujawnili woreczek strunowy z zawartością suszu roślinnego w ilości 1 gr marihuany – mówi asp. Magdalena Hańdziuk, rzecznik prasowy KPP w Ostrzeszowie. – Oprócz kierowcy w pojeździe znajdowało się 4 pasażerów, wobec których przeprowadzono kontrolę osobistą nie ujawniając środków ustawowo zabronionych.

Z uwagi na uzasadnione podejrzenie, że kierujący pojazdem może znajdować się pod wpływem środków odurzających, wykonano wobec niego test, który dał wynik pozytywny w kierunku marihuany i amfetaminy. Okazało się, że znaleziony w samochodzie susz roślinny też był jego własnością.

Mężczyznę zatrzymano i osadzono w policyjnym areszcie do dyspozycji Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie.

 

 

 Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest