KALISZKOWICE OŁOBOCKIE: Z płonącego budynku wynieśli dwie butle z gazem

7 zastępów straży gasiło pożar budynku mieszkalnego, do jakiego doszło w nocy z minionej soboty na niedzielę w Kaliszkowicach Ołobockich w gminie Mikstat.

Ogień zauważony został 8 bm. około godz. 4.45 w nocy. Na miejsce skierowano 7 zastępów straży pożarnej: 3 z JRG Ostrzeszów oraz po dwa zastępy z OSP Mikstat i OSP Kaliszkowice Kaliskie.
– Przybyłe na miejsce zdarzenia jednostki ustaliły, że pożarem objęte są dwa pomieszczenia budynku mieszkalnego. Użytkownicy budynku znajdowali się na zewnątrz – mówi mł. ogn. Tomasz Szmaj, p.o. oficera prasowego KP PSP w Ostrzeszowie.
Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania. Ratownicy zabezpieczeni w aparaty ochrony układu oddechowego podali dwa prądy gaśnicze w natarciu na palące się pomieszczenia, co przyczyniło się do opanowania pożaru. W budynku znajdowały się dwie butle z gazem propan-butan, które wyniesiono na zewnątrz.
Następnie przystąpiono do oddymiania budynku przy pomocy wentylatora osiowego oraz dogaszania zarzewi ognia, które lokalizowano przy pomocy kamery termowizyjnej. Po sprawieniu podnośnika hydraulicznego przystąpiono do częściowej rozbiórki jednego arkusza blachy z dachu w celu szybszego oddymienia poddasza nieużytkowego.
– W trakcie działań udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej poszkodowanemu w pożarze mężczyźnie oraz przybyłej na miejsce zdarzenia kobiecie, a po przybyciu zespołu ratownictwa medycznego przekazano osoby poszkodowane służbą medycznym – dodaje mł. ogn. Szmaj. REDZostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest