Karetka od Siepomaga.pl dla szpitala w Ostrzeszowie

Jeden z najnowocześniejszych i najlepiej wyposażonych ambulansów w Polsce zasilił w dzisiaj (30 maja) tabor Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia. Warta w sumie ponad 650 tys. zł specjalistyczna karetka reanimacyjna została zakupiona, wyposażona i przekazana przez fundację Siępomaga.pl.

Ambulans został wyprodukowany na zamówienie Fundacji na bazie pojazdu Mercedes. Diesel 1950 cm3 (skrzynia automatyczna). Wartość samego pojazdu wynosi ponad 300.000 zł. Równocześnie karetka ta została wyposażona w 76 urządzeń i przyrządów medycznych o łącznej wartości ok. 350.000 zł. Obok rozbudowanego zestawu transportowego czy mankietów (m.in do ciśnieniowego toczenia płynów infuzyjnych), ambulans wyposażony został również m.in. w respirator paraPAC plus z PEEP/CPAP, defibrylator Zoll X Series Advanced i modem do transmisji danych medycznych z defibrylatora przez sieć komórkową.

– Jest to obecnie jeden z najnowocześniejszych i najlepiej wyposażonych ambulansów specjalistycznych w Polsce – zapewnia Fundacja.  W porównaniu do innych typów ambulansów stosowanych w ratownictwie medycznym, wyposażenie karetki tego typu jest najbardziej rozbudowane oraz złożone z najbardziej zaawansowanej aparatury medycznej.

Warto przypomnieć, że wcześniej ratownicy Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia z lekarzem Bartoszem Strzeleckim na czele ogłosili na portalu siepomaga.pl zbiórkę środków na zakup nowej karetki. – Mamy ich za mało, dlatego bardzo prosimy o pomoc w zakupie ambulansu, który pomoże nam ratować życie! – apelowali, zwracając uwagę na fakt, że OCZ posiada jedynie 2 karetki zabezpieczające miasto i cały powiat ostrzeszowski. – W każdej chwili któraś z nich może ulec nieplanowanej awarii lub kolizji. Co w takim przypadku? Karetka jadąca z daleka może nie dotrzeć na czas, o ile w ogóle będzie dostępna… – alarmowali.

Kiedy ruszyła zbiórka, w niedługim czasie (13 kwietnia 2021 r.) do Ostrzeszowa dotarła nieoczekiwana, wspaniała wiadomość. Fundacja Siepomaga podjęła bowiem decyzję, że to ona zakupi taką karetkę dla ostrzeszowskiego szpitala, a zebrane w ramach zbiórki środki będą mogły być przeznaczone na inne potrzeby pogotowia ratunkowego i medyków. Zakup pojazdu wraz z aparaturą medyczną został w całości sfinansowany ze środków uzyskanych przez Fundację Siepomaga z akcji 1% podatku. REDZostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest