Kierowali pod wpływem środków odurzających

MIKSTAT

7 bm. około godz. 7 na ul. Łąkowej w Mikstacie policjanci z tamtejszego Posterunku zatrzymali do kontroli citroena, którym kierował 20-letni mieszkaniec gminy. Zachowanie kierującego wskazywało, iż może on znajdować się pod wpływem środków odurzających.

– W toku podjętych wobec 20-latka czynności, po wykonaniu testu okazało się, że mężczyzna był pod wpływem amfetaminy – mówi asp. Magdalena Hańdziuk, oficer prasowy KPP w Ostrzeszowie. – Do dalszych badań laboratoryjnych od mężczyzny została również pobrana krew.

Za popełnienie przestępstwa z art. 178a § 1 kodeksu karnego grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

KOMORÓW

Pod wpływem środków odurzających był również kierujący oplem 18-letni mieszkaniec Mikstatu, którego 3 bm. w Komorowie zatrzymali funkcjonariusze Posterunku Policji w Mikstacie. Po uzyskaniu pozytywnego wyniku testu, od mężczyzny została też pobrana krew do badań. Ponadto w trakcie kontroli osobistej znaleziono przy nim woreczek strunowy z zawartością marihuany.

18-latka zatrzymano do dyspozycji Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie, a po wykonanych czynnościach zwolniono.Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest