Kierowali pojazdami w stanie nietrzeźwości. Stracili prawo jazdy

Pomimo poważnych konsekwencji – nie tylko prawnych, ale również finansowych – nadal nie brakuje kierujących, którzy wsiadają za kierownicę na „podwójnym gazie”. Teraz będą się mogli o nich przekonać na własnej skórze.

ROJÓW

25 lipca br. tuż przed godziną 2 w nocy dyżurny KPP otrzymał powiadomienie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na ul. Piaski w Rojowie, gdzie kierujący volkswagenem wjechał w opłotowanie posesji, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia.

– Skierowani na miejsce policjanci ustalili właściciela pojazdu, a w trakcie podjętej penetracji terenu ujawnili opisanego przez osobę zgłaszającą kierującego, którym okazał się 24-letni mieszkaniec gm. Kobyla Góra – mówi st. asp. Magdalena Hańdziuk, rzecznik prasowy KPP w Ostrzeszowie.

Mężczyznę poddano kontroli trzeźwości, Był pijany, w wydychanym powietrzu miał ponad 2,3 promila alkoholu. W pojeździe oprócz kierowcy znajdowało się trzech pasażerów, których tożsamość ustalono w toku prowadzonych na terenie ostrzeszowskiej komendy czynności.

OLSZYNA

Tego samego dnia o godzinie 17.30 w Olszynie kierująca mercedesem 65-letnia mieszkanka Ostrzeszowa uderzyła w opłotowanie posesji. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, kobieta straciła panowanie nad pojazdem, gdyż kierowała nim znajdując się w stanie nietrzeźwości. W wydychanym powietrzu miała 2,4 promila alkoholu.

KRASZEWICE

Natomiast 26 lipca o godz. 4.15 na ul. Wieluńskiej w Kraszewicach funkcjonariusze z Posterunku Policji w Mikstacie zatrzymali do kontroli kia, którym kierował 32-letni mieszkaniec gm. Czajków. Był pijany, w wydychanym powietrzu miał ponad promila alkoholu.Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest