Kierujący na „podwójnym gazie”

Pomimo apeli oraz działań skierowanych na ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących pojazdami, użytkownicy dróg w dalszym ciągu lekceważą przepisy siadając za kółko na „podwójnym gazie”.

JELENIE

30 kwietnia o godz. 16.20 w Jeleniach funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Grabowie zatrzymali do kontroli drogowej dwa ciągniki rolnicze. Podczas przeprowadzanych czynności kierujących poddano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że 33-letni mieszkańcy Kraszewic i Jeleni znajdowali się w stanie nietrzeźwości, w wydychanym powietrzu mieli odpowiednio 0,8 i 0,5 promila alkoholu. Kierującym zatrzymano prawo jazdy.

DORUCHÓW

1 maja o godz. 18.45 jeden z kierowców poinformował dyżurnego ostrzeszowskiej komendy policji o zatrzymaniu i uniemożliwieniu dalszej jazdy kierującej fordem, której tor jazdy wskazywał, iż może ona znajdować się pod wpływem alkoholu. Skierowani na miejsce (Doruchów ul. Kępińska) funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zastali 33-letnią mieszkankę Domanina. Przeprowadzona kontrola stanu trzeźwości wykazała blisko 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Przypominamy, że osoba popełniająca przestępstwo z art. 178a § 1 kodeksu karnego, oprócz grzywny, kary ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2, zobowiązana jest również do zapłaty świadczenia na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5000 tysięcy zł.Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest