KOBYLA GÓRA: Pożar domu jednorodzinnego

W miniony piątek około godz. 11.40 w Kobylej Górze wybuchł pożar budynku mieszkalnego.

Ze zgłoszenia wynikało, że pali się poddasze budynku. – Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastaliśmy dym wydobywający się z okna na pierwszym piętrze budynku jednorodzinnego – mówi st. sekc. Radosław Gatkowski, rzecznik prasowy KP PSP w Ostrzeszowie. – Mieszkańcy znajdowali się na zewnątrz budynku i w momencie przyjazdu nie uskarżali się na żadne dolegliwości – dodaje.

Ratownicy zabezpieczeni oraz wyposażeni w odpowiedni sprzęt weszli do środka w celu zlokalizowania źródła ognia. Okazało się, że pożar wybuchł w jednym z pomieszczeń budynku, natomiast całe poddasze i piętro były silnie zadymione. Na miejsce zadysponowano również Zespół Ratownictwa Medycznego w celu przebadania osoby, która pod wpływem zdarzenia źle się poczuła, na szczęście jej zdrowiu nie zagrażało niebezpieczeństwo i nie wymagała ona hospitalizacji.
– Pożar opanowano po blisko 10 minutach – mówi rzecznik. – Spaleniu uległo wyposażenie pokoju, zniszczone też zostały tynki i instalacja elektryczna.

Powstałe straty wstępnie oszacowano na 20 tys. zł. Przyczyną pożaru było najprawdopodobniej zwarcie instalacji elektrycznej.

fot. PSP OstrzeszówZostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest