KOBYLA GÓRA: Przedszkole jak nowe za 2 miliony

Dzisiaj w Kobylej Górze uroczyście otwarto gruntownie przebudowane i rozbudowane przedszkole samorządowe. Inwestycja kosztowała w sumie (z wyposażeniem) 2 mln zł, z czego blisko milion udało się pozyskać z Urzędu Marszałkowskiego.

Wójt Wiesław Berski przypomniał, że gmina Kobyla Góra jest w powiecie pionierem, jeśli chodzi o skorzystanie z dofinansowania budowy przedszkola z Wielopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.  Dziękował równocześnie obecnym na otwarciu wicemarszałkom województwa wielkopolskiego Krzysztofowi Grabowskiemu i Wojciechowi Jankowiakowi za wsparcie, bo – jak podkreślał – nie są to jedyne środki, jakie na przestrzeni ostatnich lat dotarły do Kobylej Góry z Urzędu Marszałkowskiego.  – W planie jest jeszcze w tym roku budowa sali gimnastycznej w Mąkoszycach, tak że myślę, że będzie okazja jeszcze raz w tym roku się spotkać – przekonywał.

Historia kobylogórskiego przedszkola sięga 1951 roku, dziś zmodernizowany i rozbudowany obiekt nie przypomina jednak w żaden sposób tego sprzed kilkudziesięciu lat.

Swojej radości z rozbudowy nie kryła dyrektor przedszkola Agnieszka Kocot. – Budynek ten w 80% został zmieniony – wyznała. – Zostały dwie główne ściany, oczywiście w międzyczasie wprowadzono tysiąc zmian i zupełnie inaczej to dzisiaj wygląda.  Wcześniej miałam 0,8 m2 na jedno dziecko, dzisiaj mam ponad 2 m – mówiła z dumą.

Wykonawcą inwestycji była firma Tol Bud z Ostrzeszowa.

Więcej: we wtorkowym wydaniu Twojego Pulsu TygodniaZostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest