KOCHŁOWY: Plantacja marihuany w hali produkcyjnej

Plantację konopi indyjskich ujawnili w podostrzeszowskich Kochłowach funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji. Dwie osoby zostały tymczasowo aresztowane.

18 marca Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie została powiadomiona przez funkcjonariuszy z Centralnego Biura Śledczego Policji w Kielcach o ujawnieniu podczas przeszukania na terenie jednej z posesji w Kochłowach, realizowanego wspólnie z funkcjonariuszami z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie, pojemników z suszem roślinnym w postaci marihuany o wadze ok. 600 gram.

– Na miejsce skierowano funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie, którzy w trakcie kolejnych przeszukań ujawnili na terenie hali produkcyjnej plantację konopi indyjskich innych niż włókniste, na której rosły 324 drzewka oraz środki ustawowo zabronione w postaci 45 gram amfetaminy – mówi asp. Magdalena Hańdziuk, oficer prasowy KPP w Ostrzeszowie.

Na miejscu zatrzymano trzy osoby w wieku 24, 26 i 48 lat, mieszkańców powiatu brzeskiego. Na podstawie zebranego materiału dowodowego wobec 26 i 48-latka sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. RED

WIĘCEJ: we wtorkowym wydaniu Pulsu Tygodnia

 

 Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest