Kolejne przypadki zakażenia Covid-19 w DPS w Marszałkach

Kolejnych pięciu mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Marszałkach z podejrzeniem koronawirusa 13 czerwca zostało przewiezionych do szpitala jednoimiennego w Poznaniu. Wcześniej przewieziono tam 3 innych mieszkańców, spośród których jedna kobieta zmarła.

W sumie Badania potwierdziły obecność wirusa u 6 mieszkańców (jedna osoba zmarła), jeden miał wynik ujemny, a u jednej osoby badanie trzeba powtórzyć.

Dzisiaj (15 czerwca) około godziny 11 w Marszałkach zostaną przeprowadzone badania wymazowe – wojewoda skierował do DPS 6 karetek wymazowych. Przebadani zostaną wszyscy mieszkańcy oraz personel domu. Personel DPS pozostający pod kwarantanną również zostanie przebadany na obecność koronawirusa – większość badań zapowiedziano na jutro, część pracowników już została przebadana.

W związku z zaistniałą Wojewoda Wielkopolski przekazał do DPS w Marszałkach środków ochrony osobistej: 200 kombinezonów, 20 gogli, 2000 rękawic ochronnych, 30 pięciolitrowych pojemników z płynem do dezynfekcji rąk, 4000 maseczek chirurgicznych, 500 fartuchów ochronnych i 50 przyłbic.

W STAROSTWIE NIE MA KORONAWIRUSA

W związku z krążącymi pogłoskami o wystąpieniu koronawirusa w Starostwie Powiatowym w Ostrzeszowie, włądze powiatu informują, że u żadnego pracownika nie stwierdzono obecności COVID-19, nikt z załogi nie kontaktował się z osobami pracującymi w DPS w Marszałkach, ani z mieszkańcami domu.
W Starostwie stosowane są wszelkie wymagane procedury bezpieczeństwa (m.in. stałe ozonowanie wszystkich dokumentów) i utrzymywany jest reżim sanitarny.Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest