Kolejny zgon – starosta ostrzeszowski żąda wyjaśnień od Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia

W związku z tragicznym zgonem, do jakiego doszło poprzez nieudzielenie osobie chorej odpowiedniej pomocy, starosta ostrzeszowski Lech Janicki zobowiązał Prezesa Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia do niezwłocznego wszczęcia wewnętrznego postępowania wyjaśniającego wszystkie okoliczności zdarzenia.

– Jutro w tej sprawie spotkam się z kierownictwem szpitala oraz szefem Rady Nadzorczej – informuje w wydanym dzisiaj (29 sierpnia) komunikacie starosta. – W poniedziałek  w Starostwie Powiatowym odbędzie się konferencja prasowa w tej sprawie. Wyrażam głębokie ubolewanie z powodu tego  zdarzenia. Zapewniam, że dołożę wszelkich starań, aby wyjaśnić przyczyny tragedii.

Według relacji siostry młodej kobiety, nie otrzymała ona należytej pomocy, kiedy dwukrotnie szukała jej w ostrzeszowskim ,,pogotowiu”.

Byłam dwa razy z siostrą na pogotowiu, za każdym razem została odesłana z receptą przeciwbólową podaną przez megafon – relacjonowała wczoraj na fb siostra zmarłej. Kobieta podkreślała, że jej siostra ani razu nie została zbadana. – Byłam kolejny raz wczoraj w nocy, gdy stan siostry się nic nie polepszał, a przeciwnie, było coraz gorzej. Siostra nie była w stanie sama dojść do placówki, miała problemy z wymową, lekarz widział jej prawie agonalny stan, a odesłał nas kolejny raz do domu z receptą, nie badając jej w ogóle tylko przez megafon podał receptę, gdzie go ledwo szło zrozumieć! Dziś siostra została karetką zebrana do szpitala na sygnale, leży prawdopodobnie na OIOM-ie, takiej informacji zasięgnęliśmy wtedy, gdy jeszcze szło się dodzwonić do szpitala – wyznaje, dodając równocześnie, że później przez 3 godziny nie mogli się już tam dodzwonić. (…) – Żałuję tego, że nie zawiozłam jej od razu do Ostrowa, ale w końcu od czego jest ten szpital! Od czego, pytam!!! – podsumowała.

Niestety, kobieta zmarła.

Jak poinformował starosta, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrzeszowie zaoferowało bliskim zmarłej pomoc psychologiczną.4 komentarze z Kolejny zgon – starosta ostrzeszowski żąda wyjaśnień od Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia

 1. smutno mi bardzo z powodu śmierci Tej Pani,,,,,
  przykłady podobnych spraw i przypadków dziwnych sie mnozą
  bardziej niz sam wirus.
  Drodzy lekarze…..nie wylewam na was pomyj
  szanuje waszą prace bardzo i personelu szpitalnego
  tylko mi tez smutno jak lekarz mnie bada przez telefon.
  tez mnie boli kręgosłup
  mam zapisane leki,,a moze mam inną chorobę:?
  czy przezyję?
  zobzczymy…..

Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest