Kończy się czas negocjacji, czyli krajobraz po burzy

Najpewniej starostą ostrzeszowskim zostanie ponownie Lech Janicki (Polskie Stronnictwo Ludowe), wicestarostą – po 4-letniej przerwie – Zofia Witkowska (Lewica i Bezpartyjni), a przewodniczącym rady Waldemar Okoń (Bezpartyjni dla Ziemi Ostrzeszowskiej).

O tym, że po wielu bojach i podchodach Polskie Stronnictwo Ludowe (PSL) dogadało się jednak z Lewicą i Bezpartyjnymi (Lewica), zadając w ten sposób bolesny cios liczącym na przejęcie władzy w powiecie Bezpartyjnym dla Ziemi Ostrzeszowskiej (Bezpartyjni) wespół z Prawem i Sprawiedliwością (PiS) wiadomo było co najmniej od tygodnia. Bo choć wiele wskazywało na to, że koalicja Bezpartyjnych, PiS i Lewicy staje się faktem, ostatecznie Lewica pokazała szykującym się już do przejęcia władzy ,,koalicjantom” środkowy palec i ,,rzutem na taśmę” dogadała się jednak z odwiecznym sojusznikiem, jakim w powiecie ostrzeszowskim było dla Lewicy (i najpewniej będzie) PSL. (…)

– Zostaliśmy ograni, bo okazało się, że tak naprawdę nie byliśmy przygotowani do przejęcia władzy – mówi jeden z liderów Bezpartyjnych. – Nawet kandydata na starostę nie mieliśmy, stąd ta łapanka. Trzeba było jak najszybciej sfinalizować rozmowy z Lewicą, a nie czekać na wynik drugiej tury wyborów burmistrza. To był błąd, który teraz czkawką nam się odbija. Daliśmy się ograć jak dzieci starym wygom z Lewicy i PSL-u.

WIĘCEJ: we wtorkowym wydaniu Pulsu TygodniaZostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest