Koronawirus w Domu Pomocy Społecznej w Marszałkach. Jedna z zakażonych kobiet zmarła

U jednej z mieszkanek Domu Pomocy Społecznej w Marszałkach stwierdzono zakażenie koronawirusem. Kobieta zmarła. Kolejne dwie z podejrzeniem zakażenia zostały przewiezione do szpitala w Poznaniu.  Decyzją Powiatowego Inspektora Sanitarnego, DPS został zamknięty, a wszyscy pracownicy zostali objęci kwarantanną domową.

9 czerwca, z silnym bólem brzucha i złym stanem zdrowia do ostrzeszowskiego szpitala została przewieziona mieszkanka Domu Pomocy Społecznej w Marszałkach. U pacjentki, która nie miała żadnych objawów COVID-19, zdiagnozowano ostrą niewydolność nerek.

– Na Oddziale Chirurgicznym pacjentka została poddana wstępnej diagnozie – wynik badania tomograficznego wykazał, że nie jest to problem chirurgiczny, a ostra niewydolność nerek

 i przewieziono ją do szpitala w Kępnie – na oddział nefrologiczny – mówi Marek Nowiński, prezes Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia. 11 czerwca u kobiety stwierdzono wynik dodatni testu na obecność koronawirusa. Ciężko schorowana mieszkanka DPS w Marszałkach zmarła.

 

11 czerwca po południu do ostrzeszowskiego szpitala przywieziono kolejną mieszkankę Domu Pomocy Społecznej w Marszałkach – z silnym odwodnieniem i niskim ciśnieniem krwi. Po wykonaniu wstępnych badań pacjentkę przetransportowano tzw. karetką covidowską na oddział jednoimienny do Poznania.

Tej samej nocy bezpośrednio do szpitala jednoimiennego w Poznaniu przewieziono kolejna mieszkankę DPS w Marszałkach z podejrzeniem koronawirusa.

Decyzją Powiatowego Inspektora Sanitarnego, DPS w Marszałkach został zamknięty, a wszyscy pracownicy zostali objęci kwarantanną domową.

Zgodnie z obowiązującymi procedurami 16 czerwca zostanie pobrany wymaz od wszystkich mieszkańców oraz pracowników placówki – w sumie przebadanych zostanie 280 osób.

– Robimy wszystko, aby zabezpieczyć mieszkańców i zminimalizować ryzyko zakażenia – podkreśla dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrzeszowie Bożena Powązka. DPS w Marszałkach ma odpowiednie zapasy środków ochrony osobistej oraz środków odkażających. W placówce przeprowadza się dezynfekcję i ozonowanie wszystkich pomieszczeń.

Stan zdrowia mieszkańców Domu jest stale monitorowany, u nikogo nie stwierdzono podwyższonej temperatury ani innych niepokojących objawów.

 Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest