Koronawirus w Mikstacie? Sanepid nie ma oficjalnego zgłoszenia

Dzisiaj (4 marca) około godz. 11 do Ośrodka Zdrowia w Mikstacie trafił mężczyzna z objawami mogącymi sugerować zakażenie koronawirusem. Karetką pogotowia został przewieziony na oddział zakaźny szpitala w Koninie. – Nie mamy informacji potwierdzających zgłoszenie do Państwowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Koninie osoby z podejrzeniem wystąpienia koronawirusa – poinformował nas przed chwilą (godz. 15.30) Tomasz Stube, rzecznik prasowy Wojewody Wielkopolskiego.

W mikstackim Ośrodku Zdrowia wdrożono odpowiednie procedury, po pacjenta przyjechała karetka pogotowia, zespół której (ubrany w specjalistyczne kombinezony) przewiózł pacjenta na oddział zakaźny Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie. Równocześnie Ośrodek Zdrowia zgodnie z obowiązującymi procedurami został zamknięty i poddany odkażaniu.

Fakt ten kilka godzin temu potwierdził portalowi wlkp24 dyrektor szpitala Leszek Sobieski. Potwierdzam, że jedzie pacjent z Państwa obszaru, ale absolutnie nie mogę potwierdzić, że jest zakażony koronawirusem – poinformował. – Ma niewydolność oddechową, krwioplucie. Przyjeżdża do nas na wstępną diagnostykę. Takie podejrzenie jest z naszej strony jeszcze nieuprawnione przed wywiadem z pacjentem i w ogóle badaniami, które dopiero zostaną wykonane.

Przewieziony do Konina pacjent to prawdopodobniej pracujący w jednym z zakładów na terenie gm. Mikstat Mołdawianin, który wrócił właśnie z 2-tygodniowego urlopu.  REDZostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest