KRASZEWICE: Dobra współpraca popłaca

W sobotę 12 czerwca uroczyście otwarto siedzibę Koła Gospodyń Wiejskich Podkuźnica w Kraszewicach.

Lokal dla KGW (sala spotkań, zaplecze kuchenne i toaleta) wygospodarowano w dawnym przedszkolu, gdzie piętro wyżej mieści się też Dom Senior+.

– Doczekaliśmy się dzisiaj tej chwili, kiedy otrzymujemy od władz samorządowych klucze do pięknie wyremontowanego pomieszczenia z przeznaczeniem na działalność naszego koła – wyznała przewodnicząca KGW Honorata Kolińska. – Jesteśmy bardzo zadowolone i szczęśliwe, że po 54 latach, bo tyle lat ma nasze koło, po raz pierwszy otrzymujemy taki piękny prezent od władz samorządowych – mówiła, dziękując m.in. wójtowi Konradowi Kuświkowi i radnej Stanisławie Zdych za pomoc i wsparcie.

– Dobra współpraca popłaca – odparł wójt. (…) – Wiem, że miały panie marzenia o takiej siedzibie już długi czas. To koło zasługuje na to, aby mieć takie miejsce spotkań, narad czy różnych uroczystości – przekonywał, podkreślając równocześnie, że ilekroć zwrócił się do KGW Podkuźnica z prośbą o udział w jakiejś imprezie, o pomoc, zawsze spotykał się z pozytywnym odzewem. – I za tę współpracę państwu serdecznie dziękuję. – Chciałbym życzyć, aby to miejsce było dla państwa takim azylem, miejscem dającym poczucie bezpieczeństwa, spotkań. Spodziewam się, że to miejsce nie będzie stało puste, że będzie tętniło życiem – podsumował.

Na dobry początek sekretarz gminy Paweł Uścinowicz przekazał paniom z KGW czek na 500 zł. Był też oczywiście pyszny tort. JURZostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest