KRASZEWICE:  Gminny Dzień Matki

– Dzień Matki to taka wyjątkowa okazja, aby chwilę się zatrzymać, aby przede wszystkim podziękować za ten cały trud. Ten trud, którego ciężaru tak naprawdę nie czujemy, bo być matką to wielka radość, wielkie wyzwanie. I to nas uskrzydla – mówiła podczas Gminnego Dnia Matki w Kraszewicach minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

– Dziękujemy za waszą matczyną odwagę, cierpliwość, dobroć i zrozumienie – zwrócił się do obecnych na niedzielnej uroczystości matek wójt Kraszewic Konrad Kuświk, życząc im dużo zdrowia, radości, pogody ducha i wszelkiej pomyślności.

Z życzeniami dla wszystkich mam pospieszyła tego dnia do Kraszewic minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. – Pamiętamy przede wszystkim te łzy radości, kiedy przychodzą na świat nasze dzieciątka, bo wszystko co najpiękniejsze rodzi się w bólu – mówiła. – I potem jesteśmy jako mamy tymi super bohaterkami, przede wszystkim chcemy utulić nasze dzieci, chcemy, żeby było im jak najlepiej. (…) I kiedy przychodzi ten czas, kiedy nasze dzieci wychodzą z domów, kiedy zakładają już swoje rodziny – dalej z nimi jesteśmy, mimo, że są już dorosłe, mimo, że pojawiają się wnuki… dalej czujemy się za nie odpowiedzialne.

Była kawa, ciasto, a dla wszystkich mam zaśpiewał (i to jak) zespół Dynamitki z Blizanowa. Podczas imprezy stowarzyszenie ,,Anieli w Bieli’’ zorganizowało loterię, dochód z której przeznaczony zostanie na leczenie Rafała Basia. Szefowa stowarzyszenia Katarzyna Bednarz poinformowała również, że jego koordynatorem na terenie gminy Kraszewice została Renata Nowicka. JURZostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest