KRASZEWICE: Intronizacja relikwii św. Jana Pawła II

Dzisiaj w kościele parafialnym w Kraszewicach miała miejsce intronizacja relikwii św. Jana Pawła II, której dokonał jego osobisty sekretarz, dziś arcybiskup lwowski Mieczysław Mokrzycki.

W imieniu mieszkańców relikwie św. Jana Pawła II przywitała rodzina Stempinów. – Liczymy na to, że podobnie jak podczas pielgrzymki do Polski w 1979 roku, także tutaj jego przybycie będzie oznaczało zesłanie Ducha Świętego, który przyniesie odnowę oblicza tej ziemi – wyznała Sabina Stempin.

– Tyle radości sprawił nam ksiądz arcybiskup, dzieląc się z nami świętością osoby św. Jana Pawła II – podkreślał proboszcz kraszewickiej parafii, ks. kan. Piotr Paś. (…) Niech św. Jan Paweł II, który staje się częścią naszej wspólnoty parafialnej, a właściwie orędownikiem w naszych modlitwach, wyprasza dziś rodzinom potrzebne Boże błogosławieństwo.

– Czego uczy nas świętość tego niezwykłego ucznia Jezusowego z XXI wieku? Kim on był i kim powinien być dla nas? – pytał abp. Mieczysław Mokrzycki, który – jak podkreślał – miał szczęście przez ostatnie 10 lat życia Jana Pawła II być u jego boku jako jego drugi osobisty sekretarz. – Jan Paweł II był wyjątkowym człowiekiem. Mimo, że takim samym, jak my, to jednocześnie innym. Odróżniającym się swoim zachowaniem, postawą,… Jakoś w przedziwny sposób promieniował, oddziaływał na innych. Stając przy nim odczuwało się pokój, miało się poczucie bezpieczeństwa, życzliwości. (…)

Sobotnia uroczystość miała przepiękną oprawę wokalno-chóralną, jakiej nie powstydziłaby się nawet Katedra Wawelska.

WIĘCEJ: we wtorkowym wydaniu Pulsu TygodniaZostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest