KRASZEWICE: Niezwykły wieczór literacko-muzyczny ,,Bądź gotowy dziś do drogi…’’

,,Bądź gotowy dziś do drogi…’’ – to tytuł niezwykłego widowiska, jakie podziwiać można było dzisiaj (28 kwietnia) w hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Mariana Falskiego w Kraszewicach.

Stało się tradycją, że społeczność kraszewickiej Szkoły Podstawowej organizuje każdego roku wieczór literacko-muzyczny. Za każdym razem jest to widowisko przygotowane z rozmachem, wzbudzające niekłamany podziw, w czym niewątpliwa zasługa młodych artystów, jak i ich nauczycieli, czego dowodem były gromkie brawa, jakie zebrali od licznie zgromadzonej publiczności.

W tym roku młodzi artyści (w sumie ok. 100 osób, wśród nich dzieci z Ukrainy) zabrali nas w podróż po krajach Europy, nic więc dziwnego, że spotkać tam można było m.in. angielską królową Elżbietę, Beatlesów czy niezapomnianą szwedzką grupę ABBA, aby już na koniec powrócić do Polski w rytm poloneza Wojciecha Kilara z ,,Pana Tadeusza’’. Młodzież szkolną dzielnie wspierały dzieciaki z Przedszkola ,,Mali Odkrywcy’’.

– Jestem dumny, że mamy w szkole takich uczniów, że mamy takich nauczycieli, i państwo również możecie być dumni ze swoich pociech – wyznał dyrektor szkoły Robert Dziwiński, dziękując i gratulując równocześnie Agnieszce Białas, która była głównym architektem tegorocznego widowiska.

Swojego podziwu nie krył obecny tego dnia w Kraszewicach Andrzej Tyra, dyrektor Szkoły Podstawowej w Mroczeniu (gm. Baranów). – Odjęło mi głos – nie ukrywał. – Tak wspaniałego występu dawno nie widziałem. To była niesamowita uczta. Jesteście wspaniali, macie kapitalnych pedagogów, rodzice mogą być z was dumni.

Wójt Konrad Kuświk gratulował młodym artystom, dziękował też nauczycielom, z dyrektorem Robertem Dziwińskim i wicedyrektor Marią Sobieraj na czele, za podjęcie tego wyzwania. Brawo. JURZostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest