Kraszewice: Srebrny Jubileusz Kapłaństwa

Jubileusz 25-lecia kapłaństwa świętował w odpust św. Apostołów Piotra i Pawła ks. kan. Piotr Paś, proboszcz parafii w Kraszewicach.

Z tej też okazji dostojny Jubilat odprawił uroczystą Mszę Świętą, na zakończenie której odebrał od obecnych i byłych parafian, dzieci pierwszokomunijnych, władz samorządowych gminy oraz dyrekcji miejscowej Szkoły Podstawowej towarzyszące jubileuszowi życzenia.
– Z okazji imienin życzymy tobie wielebny księże, byś przez całe swoje życie podążał z ufnością i nadzieją za Panem – wyznał Józef Adamus, sołtys Głuszyny. – Wszystko co robisz, czyń z młodzieńczą pasją. Ciesz się światem i spotykanymi ludźmi, a twoje serce niech przepełnia miłość, którą podzielisz się z potrzebującymi.
O Srebrnym Jubileuszu Kapłaństwa nie zapomnieli też wierni z poprzedniej parafii księdza Piotra Pasia, z Łąkocin. – My parafianie Kościoła Matki Bożej w Łąkocinach jesteśmy zaszczyceni, że możemy uczestniczyć w tej Eucharystii jubileuszowo-odpustowej – podkreślała jedna z parafianek. Dziękujemy Panu Bogu za to, że przed laty postawił księdza na naszej drodze. Dzięki temu nasza świątynia zyskała nowy wizerunek, nowy dach, nowe okna z pięknymi witrażami, zbudowaliśmy nowe wejście do świątyni. Dziś życzymy księdzu realizacji nowych, świetnych przedsięwzięć, życzymy zadowolenia z pracy duszpasterskiej i doczekania następnych jubileuszy.
O 3-letnich dokonaniach proboszcza, ale już w kraszewickiej parafii mówił wójt Konrad Kuświk. – Dziękuję za dzieła, których ksiądz proboszcz dokonuje – mówił włodarz gminy. – Przed chwileczką słyszeliśmy, co dobrego zrobił ksiądz w poprzedniej parafii, ale chcę zapewnić, że w naszym kościele też się dzieje. Też mamy dach odnowiony, przykładem dzieł księdza proboszcza jest też to odnowione prezbiterium z freskiem Matki Boskiej Opiekunki Wszystkich Stanów. Dziękuję księże proboszczu, że Bóg tak pokierował twoją karierę kapłańską, że parafia Kraszewice stanęła na życiowej drodze księdza proboszcza. Dziękujemy za to, że jesteś, za dzieła, za twoją pracę, gratuluję wytrwałości, wiary i dzieł, których dokonujesz.
W uroczystości wzięła udział liczna grupa księży. – W sposób szczególny chciałem podziękować księżom seniorom,księżom emerytom – mówił wzruszony Jubilat. – To oni nas uczą, co znaczy być wiernym Panu Bogu, jak mu służyć. Jest wśród nas ksiądz prałat, który za rok będzie miał 60 lat kapłaństwa. Naśladować trudno, ale to pan Bóg daje łaskę. Bardzo się cieszę, że przyjechał ksiądz Tadeusz, mój poprzednik. Myśmy 3 lata temu obchodzili jubileusz 50-lecia księdza Tadeusza. I ksiądz prałat Józef, proboszcz mojej drugiej parafii, w Dębe. Byłem tam najdłużej z wszystkich trzech parafii, jakie miałem w swojej wikariuszowskiej karierze kapłańskiej.
Nie zabrakło też licznej rodziny, okazuje się bowiem, że kraszewicki proboszcz ma 3 siostry (wśród nich siostra zakonna) i 3 braci.
– Panie, błogosław tym, od których wyszedłem, wśród których byłem i pośród których żyję. Zmarłym Rodzicom daj wieczne szczęście – zapisał na okolicznościowym obrazku przedstawiającym znajdujący się w prezbiterium odnowiony fresk Matki Boskiej Opiekunki Wszystkich Stanów ksiądz jubilat. – Wdzięczny Bogu za 25 lat kapłaństwa z serca błogosławię prosząc o modlitwę.
Pierwszą parafią księdza Piotra Pasia był Bralin, później Dębe, Ostrów Wlkp., Łąkociny… – I moje ukochane Kraszewice – mówił wzruszony. JURZostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest